ООН отримала докази використання Росією північнокорейських ракет у Харкові - AP

Читать на русском

Унікальні характеристики ракети дозволили ідентифікувати її як KN-23 або KN-24

Читать на русском
ООН отримала неспростовні докази використання Росією північнокорейських ракет у Харкові
Ракети ворога і наслідки удару по Харкову 2 січня 2024 року

Унікальні характеристики ракети дозволили ідентифікувати її як KN-23 або KN-24

Виконавчий директор дослідницької організації Conflict Armament Research Джон Лефф заявив, що залишки балістичних ракет, які вразили Харків 2 січня, беззаперечно походять з Північної Кореї. На засіданні Ради Безпеки ООН Лефф представив детальний аналіз уламків ракет, підтверджуючи, що вони були виготовлені у 2023 році. Таким чином ООН отримала "залізний" доказ того, що КНДР постачає зброю Росії.

Як повідомляє Associated Press, Лефф повідомив, що організація задокументувала ракетний двигун, хвостову частину та майже 300 компонентів, виготовлених 26 компаніями з восьми країн і територій. Унікальні характеристики ракети, такі як діаметр, виконавчі механізми та корейські символи на деяких компонентах, дозволили ідентифікувати їх як KN-23 або KN-24.

"Після початкової документації наші команди оглянули три додаткові ідентичні ракети КНДР, які вразили Київ і Запоріжжя раніше цього року", - зазначив Лефф.

Він також вказав на виявлення звичайної зброї, включаючи артилерійську ракету 1977 року виробництва, яка раніше не спостерігалася на полі бою в Україні, але була виготовлена в КНДР.

На засіданні Ради Безпеки, США та їхні союзники звинуватили Росію та Північну Корею у порушенні ембарго ООН на експорт зброї з КНДР. Посол США Роберт Вуд підкреслив, що Москва та Пекін "не можуть запобігти тому, щоб громадськість дізналася про незаконну передачу зброї між КНДР і Росією".

"Як постійний член Ради Безпеки, Росія має відповідальність підтримувати і зміцнювати міжнародний мир і безпеку. Проте Росія запускає балістичні ракети, які вона незаконно отримала від КНДР, проти українського народу", - заявив Вуд.

Посол Росії в ООН Василь Небензя назвав ці звинувачення "абсолютно неправдивими", ставлячи під сумнів професіоналізм експертів, які оглядали уламки. Посол КНДР в ООН Кім Сон звинуватив західні країни у порушенні глобального миру через масові поставки зброї.

Китайський заступник посла в ООН Ген Шуан закликав до раціональності і прагматичності для зниження напруженості в регіоні, наголосивши на необхідності спільних зусиль для охолодження ситуації.

КНДР та Росія нарощують співпрацю

Нещодавно російський диктатор Володимир Путін прибув з візитом у КНДР. Це був перший візит президента РФ за 24 роки. За підсумками Росія та Північна Корея підписали свої "гарантій безпеки". Зокрема, домовилися про пряму підтримку у випадку агресії. Вона передбачає "негайне" надання взаємної допомоги у разі агресії проти однієї зі країн.

Раніше повідомлялося, що Північна Корея відправила до Росії контейнери, які могли містити близько 5 мільйонів артилерійських снарядів. Міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік повідомляв в інтерв'ю Bloomberg News, що Сеул зафіксував принаймні 10 тисяч таких контейнерів.

Зі свого боку, журналісти, дослідивши дані від некомерційних організацій з питань глобальної безпеки, встановили, що з серпня 2023 року по січень 2024 року Пхеньян поставив Москві понад 74 тисячі метричних тонн вибухівки. Це кількість вибухівки відповідає приблизно 1,6 мільйонам артилерійських снарядів.

Міністерство оборони США налаштоване моніторити можливе направлення військ з Північної Кореї до Росії для участі у конфлікті в Україні. Американська сторона вважає, що в разі їх приєднання до російських військових сил вони ймовірно стануть "гарматним м'ясом". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.