У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Пташенята збираються у невеликі групи - ясла, за якими наглядає кілька дорослих пінгвінів
Пінгвінята, які народилися біля української станції «Академік Вернадський» в Антарктиді, вже почали ходити у «дитсадок». Це – такі об'єднання дитинчат, коли вони вже надто дорослі, щоб постійно сидіти з батьками в гнізді, але ще надто малі, щоб самим ходити в океан. Фото пінгвінчиків у яслах зробив науковець Сергій Глотов, а опублікували їх на сторінці в Facebook Національного антарктичного наукового центру.
За словами полярників, пташенята збираються у невеликі групи, за якими наглядає кілька дорослих пінгвінів. Батьки в цей час можуть разом вирушати на полювання за крилем, а повертаючись – годують малюків, причому лише своїх: їх вони вирізняють безпомилково.
«У цей час уже можна спостерігати цікаві картини, коли величенькі пінгвіни розміром майже з батьків бігають за ними й просять їсти, а дорослі тікають від них, мовляв, не буду ж я тебе до пенсії годувати», – жартують науковці.
Плавати в морі та самостійно добувати криль малі пінгвіни вчаться після того, як перелиняють, тобто змінять пух на пір'я. Цей процес триває якраз, коли вони перебувають у яслах.
До слова, субантарктичні пінгвіни – це найпоширеніший вид пінгвінів на острові Галіндез. Спостереження за циклом життя та динамікою пінгвінів – один з важливих етапів роботи українських біологів. Отримана інформація дозволяє зрозуміти, як зміна клімату впливає на антарктичних тварин і як вони на це реагують.
Це — єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядкували всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.
Заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей», у 1954 її перенесли на острів Галіндез. У лютому 1996 року Британія передала її Україні, станцію тоді перейменували на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського, першого президента НАН України. Під час передачі Україна сплатила за неї символічну ціну в один фунт стерлінгів.
Нагадаємо, українські полярники показали закоханих пінгвінів на честь Дня Святого Валентина.
Також Інформатор писав, чому збільшилась популяція пінгвінів біля станції «Академік Вернадський».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.