Підтоплення у Києві: пік паводків ще попереду, названі райони, де води найбільше

Читать на русском

Усі служби Києва готуються до можливих надзвичайних ситуацій

Читать на русском
Паводки у Києві
У Києві 22 квітня очікується пік паводків

Усі служби Києва готуються до можливих надзвичайних ситуацій

Станом на вівторок, 18 квітня, по Києву не зафіксовано аварійних підтоплень. Проте пік паводків ще попереду. Людей просять зберігати спокій. 

Про це повідомили у Київській міській військовій адміністрації. 18 квітня, як і днем раніше, відбувається пропуск весняного водопілля через Київську ГЕС, тому на річці Дніпро у столиці підтоплені заплавні території: парк "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки у районі Осокорків. Рівень небезпеки гідрологічних явищ – ІІ рівень ("помаранчевий").  

"Але пік паводків ще попереду. За прогнозами Укргідрометцентру, він очікується 22 квітня. Максимальний рівень водопілля на Дніпрі в межах Києва не загрожуватиме промисловим об’єктам і житловим масивам міста. Можливе подальше підтоплення місць відпочинку на острові Труханів, "Гідропарк", парк Муромець, часткові підтоплення садово-дачної забудови Воскресенських Садів, Русанівських Садів, Осокорків, Позняків, Вишеньок", - попередили у КМВА.

Усі служби Києва готуються до можливих надзвичайних ситуацій. Тому 19 квітня до настання піка паводка проведуть спеціальні навчання. На них відпрацюють організацію та виконання аварійно-рятувальних та невідкладних робіт в умовах надзвичайної ситуації під час паводка. В навчаннях братимуть участь представники муніципальної безпеки, житлово-комунальної, транспортної інфраструктури, охорони здоров’я, національної поліції, патрульної поліції, ДСНС, аварійно-рятувальної служби, КП "Плесо", "Київавтодору", Товариства Червоного Хреста України, центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Під час навчань використовуватимуть спеціальну техніку та обладнання. Також відпрацюють різноманітні заходи, такі як:

  • проведення робіт щодо інженерного захисту – будівництво дамби мішками з піском;
  • відкачування води з підтопленого об'єкта,
  • евакуація людей з підтоплених територій,
  • рятувальні роботи щодо зняття з дрейфуючого плавзасобу потерпілих,
  • надання екстреної медичної допомоги потерпілим у складних метеоумовах.

"Київ готується. Прошу усіх мешканців зберігати спокій, не панікувати", - сказав начальник КМВА Сергій Попко.

Оперативна інформація щодо ліквідації наслідків підтоплень на території України

Станом на 18 квітня за інформацією Гідрометеорологічного центру спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей. На даний час гідрологічна ситуація контрольована. Спостерігається тенденція щодо зниження темпу підняття рівня води у річках на півночі країни. Залишаються підтоплені 1 564 дворів (Чернігівська – 474, Кіровоградська – 323, Дніпропетровська – 269, Київська – 210, Черкаська – 181 та Полтавська – 107) та 330 будинків (Дніпропетровська – 170, Кіровоградська – 87, Черкаська – 42, Чернігівська – 29 та Полтавська - 2). У Дніпропетровській, Волинській, Рівненській, Черкаській та Полтавській областях підтоплено 9 тисяч 138 га сільськогосподарських угідь. Порушено транспортне сполучення до 30 населених пунктів: Чернігівська – 29 та Київська – 1. За добу підрозділи ДСНС відкачали 2 тисячі 995 м куб. води. (з початку робіт – 15 тисяч 184) та перевезли 228 людей (з початку робіт – 1 799). Гідрологічна ситуація перебуває на посиленому контролі ДСНС.

Раніше ми писали, що у Київський області підтопило тимчасову переправу до селища. Крім того, з'явилися фото наслідків підтоплення Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.