Опинившись у компанії з ягодами, банани пригнічують антиоксиданти, необхідні для роботи серця
Один із найкращих компонентів смузі, що робить його густим та вершковим, виявляється, потрібно виключити при приготуванні цього напою. Такого неприємного висновку дійшли вчені з Каліфорнійського університету в Девісі (USD). Вони виявили, що банан у складі смузі знищує антиоксиданти, що містяться в ягодах, повідомляє видання Science Alert.
Це біологічно активні сполуки, які ще називають флавонолами, які містяться у ягодах, яблуках, грушіхах, винограді, персиках, какао, чаї, темному шоколаді. Споживання флаванолів корисне для профілактики серцево-судинних захворювань, але в нашому раціоні їх найчастіше не вистачає.
У процесі їжі вони швидко всмоктуються в кров, переробляються та утворюють метаболіти, які захищають людину від хвороб серця.
Уявимо, що у складі смузі була ожина, персик і груша – продукти з високим вмістом флавонолів. І ми отримали напій, що покращує тиск, рівень холестерину та цукру в крові. Але при додаванні до нього банана майже вся користь зникає, оскільки метаболітів залишається дуже мало.
Половині групи добровольців дали спочатку ягідний коктейль, багатий на флавоноли, половині - просто капсулу з флавонолами. Рівень метаболітів у крові підвищився у всіх. Але коли ягідний смузі замінили на бананово-ягідний, кількість метаболітів зменшилася на 84% і в самому напої, і в організмах учасників дослідження.
Виявилося, що винен фермент зі складною назвою поліфенолоксидаза (РРО). Беручи участь у процесі окиснення, саме він робить банан коричневого кольору, до того ж руйнує флаваноли.
Вчені переконалися, що банани дійсно знищують антиоксиданти у шлунку людини. Для цього на другому етапі випробувань добровольці пили дві смузі одночасно, кожен з яких був у чистому вигляді – ягідний та банановий. З'ясувалося, що після цього у крові учасників метаболітів просто немає – їх “з'їв” банан.
При цьому підтвердилося, що при пригніченні активності ферменту РРО в бананах флаваноли в смузі залишаються неушкодженими.
Банан практично ідеальний сам по собі, завдяки досить високій калорійності та купи корисних речовин - калій, кальцій, залізо, фосфор. А ще в ньому є триптофан, що трансформується у “гормон щастя” серотонін. Тож фрукт виходить цілком самодостатній.
Не рекомендується поєднувати банани з молоком, солодощами, динею, кавою, алкоголем, а тепер ще й додавати до смузі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.