Підліток переміг у грі, в яку неможливо виграти: вперше в історії Тетріс здався - відео

Читать на русском

13-річний американець став першою людиною, яка виграла "Тетріс"!

Читать на русском
Гра, тетріс, США, підліток, геймер, перемога
Раніше лише боти та штучний інтелект перемагали у цій грі.

13-річний американець став першою людиною, яка виграла "Тетріс"!

13-річний підліток з Оклахоми Вілліс Гібсон з мережевим ніком - Blue Scuti - став першою людиною, яка виграла в "Тетріс". Раніше на це були здатні лише боти та штучний інтелект. Хлопець отримав переможний результат - 999999! 

Цього ще ніколи не робила людина. По суті, це те, що всі вважали неможливим ще кілька років тому, відзначили досвідчені геймери. Самі розробники оригінального Tetris вважали, що це неможливо – мовляв, гра створена для нескінченної участі.

Вілліс Гібсон став одним із найкращих конкурентоспроможних гравців у США відтоді, як почав грати лише два роки тому, пише The Guardian. Натомість сам "Тетріс" як гра існує вже понад три десятиліття (гра була випущена в 1989 році), її популяризували консолі Nintendo Entertainment System (NES) і Game Boy.

Однак раніше тільки ШІ здатен був викликати в грі "екран знищення". Працює це так: характерні блоки гри падають швидше й швидше, допоки гравець вже не справляється. Щоб пройти гру, він має набрати настільки високі бали, щоб перевантажити її банки пам’яті, аби сама гра фактично вийшла з ладу. Подібно до фізики на межі чорної діри, реальність "Тетрісу" починає викривлятися на вищих рівнях.

При цьому Вілліс вивів гру на "самознищення" за 38 хвилин. Хлопець отримав оцінку - 999999 - і відреагував на побачене надзвичайно емоційно! 

"Боже! Я втрачу свідомість. Я не відчуваю своїх рук", - виголосив хлопчик.

Вілліс грав на телевізорі з електронно-променевою трубкою, тренуючись приблизно 20 годин на тиждень. Підліток використовував популярну техніку маніпулювання контролером NES, відому як "прокат". Він вперше побачив гру на YouTube, де опублікував відео свого тріумфу. Хлопчик присвятив свою перемогу покійному батькові Адаму, який помер минулого місяця.

 

Як він це зробив

У Tetris важливою інновацією став новий спосіб утримання контролера – так званий "прокат" або ролінг, коли гравці стукають нижньою частиною панелі в палець або великий палець, що тримається над клавіатурою. Це дозволяє їм вводити команди швидше, ніж за допомогою натискання одним пальцем.

Незважаючи на 34-річну історію гри, ролінг став популярним лише в останні роки, поширившись серед спільноти стримерів і гравців у "Тетріс". Як це часто буває, корисні інновації визнають наймолодші члени спільноти. Гібсон почав грати в 11 років і використовував цю техніку у своєму рекордному забігу, йдеться в матеріалі BBC.

Прорив людських можливостей

Те, як 13-річний підліток здолав гру, багато що говорить про те, як змінюються межі людської продуктивності в епоху цифрових технологій. Це дає загальне уявлення щодо того, як розширюються межі людської продуктивності.

Раніше версія Tetris була переможена лише ШІ. Він грав невтомно, ніколи не допускаючи помилок – те, що, здавалося, було далеко за межами звичайної людської роботи. Нині можливість соціального навчання в мережі дало результати у вигляді вдосконалення навичок та розширення технічних можливостей саме людей, переконані вчені. 

 

Цікавий факт. Існує навіть Чемпіонат світу з класичного тетрісу, який щорічно проводиться в Портленді, штат Орегон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.