“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Загарбники протягом дня роблять по три-чотири спроби наступальних дій
В Авдіївці немає цілих будівель. Всі щонайменше пошкоджені, а багато зруйновані повністю. У місті залишається дві тисячі мешканців.
Про це повідомив очільник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш. Загарбники намагаються наступати. Вони не ведуть оборонних робіт, адже за вісім років війни Авдіївка стала серйозним укріплюючим районом.
Барабаш розповів про гуманітарну ситуацію у місті. За його словами, є лише проблеми із логістикою: складно завезти ліки, продукти та засоби гігієни.
"За цей час ми створили резервний фонд в деяких місцях. У червні повністю згорів наш гуманітарний штаб. Хтось навів і туди вдарили "Градами". В селах біля Авдіївки зробили резерви, щоб можна було оперативно завозити допомогу", - сказав Барабаш.
За його словами, є проблема з водою. Люди набирають її з технічних свердловин, які вмикають на кілька годин на добу. Питну воду привезти немає можливості через постійні обстріли.
"Немає електрики, газу, й не буде. Тепла теж немає, бо тепло в місто подавалося за рахунок Авдіївського коксохіму, який уже остаточно розбитий, і навряд чи його відновиш. Мобільного зв'язку немає, одну вежу запускаємо на кілька годин на добу через генератор", - розповів міський голова.
В Авдіївці залишаються менше ніж 10% жителів. В місті немає цілих будівель, всі щонайменше пошкоджені, якщо не повністю зруйновані. На відновлення знадобляться роки.
Понад 26 мільярдів доларів – мінімальний розмір шкоди, завданої росією Донецькій області. Найбільше від окупантів постраждав житловий фонд (40% від загального обсягу руйнації), транспорт (31%), торгівля і промисловість (10%). Відбудовувати регіон будуть за принципом "краще, ніж було". Попередній підрахунок збитків український уряд провів спільно з групою Світового банку та Європейської комісії. Говорити про остаточні цифри ще занадто рано, адже війна триває. Країна-терорист продовжує нищити інфраструктуру області, а обсяги руйнувань у тимчасово окупованих містах підрахувати взагалі неможливо. В області пошкоджено щонайменше 79 404 об'єкти інфраструктури і очевидно, що ця цифра зростатиме, а разом із нею — і загальна сума, необхідна для відновлення.
Нагадаємо, російський військовий на Донеччині шукає можливість відмовитись іти у наступ. Крім того, росіяни розробляють кілька сценаріїв розвитку подій на Півдні України.
Також Інформатор писав, що чому зменшилась інтенсивність атак іранськими дронами-камікадзе.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.