“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Дрон-камікадзе – це високоточна зброя, яка при влучанні створює потужну ударну хвилю
Російські військові застосовують іранські дрони-камікадзе хвилями. Таким чином вони намагаються виснажити нашу протиповітряну оборону. Також зараз помітне зменшення використання таких БПЛА.
Про це на брифінгу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, невідомо скільки таких дронів отримала росія.
"Ворог шукає нові тактичні прийоми для їх застосування, використовуючи нічний час — з 00:00 до 02:00, коли збивати ці дрони можна вогневими засобами — радіолокаційними системами, які їх виявляють і винищувачі та зенітно-ракетні комплекси. У хід іде і зенітне озброєння, а також надані міжнародними партнерами самохідні зенітні установки "Gepard", їхня дальність значно менша, адже вони не можуть стріляти далеко. Однак це суттєво допомагає, більше б таких систем" - розповів Ігнат.
З 13 вересня, коли перший дрон-камікадзе був збитий на Харківщині (Куп'янськ), сили оборони збили понад 300 іранських дронів-камікадзе "Shahed-136". ЗСУ також збивають і інші дрони, які використовує країна-агресор, як "Mohajer-6" та безпілотники меншого типу. За словами Ігната, раніше росія запускала велику кількість дронів кожен день, оскільки вони були у наявності.
"На сьогодні не відомо, скільки саме цих дронів "Shahed-136" отримала росія, повітряним шляхом їх перевозили чи можливо по Каспію везли", - сказав Ігнат.
Ігнат зазначив, що керівництво держави повідомляло, що росія замовила їх 2 400, але невідомо чи стільки є у них і, чи спроможні вони виготовлятися в такій кількості, в якій хоче рф.
"Тому, ймовірно, що дещо вони зменшили інтенсивність атаки дронами", - додав Ігнат.
Загарбники застосовують для атак по Україні іранські дрони-камікадзе "Shahed-136", "Shahed-131" та "Mohajer-6". Ворожі цілі збивають усіма наявними силами та засобами. Україна змушена витрачати на це певні ресурси. Дрон-камікадзе – це високоточна зброя, яка летить точно. Навіть якщо несе невеликий заряд, може влучити в критично важливу точку й нанести багато шкоди. Двигун гучний, тобто звук можна почути на відстані до 7-8 кілометрів, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили. Якщо пости спостереження заздалегідь почують звук, то буде достатньо часу для розосередження особового складу. Це дозволить уникнути втрат.
Під час атаки дронами важливо не залишатись в транспорті, вийдіть та відбіжіть подалі від дороги і знайдіть можливе укриття. Не ховайтеся в під'їздах, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобілів, а також автозаправних станцій. Повідомляйте на лінію 102 будь-яку інформацію про переміщання ворожих БПЛА і в разі їх падіння вказуйте місце знаходження збитого об'єкта. Не наближайтесь і не чіпайте уламки.
Нагадаємо, росіяни розробляють кілька сценаріїв розвитку подій на Півдні України. Крім того, Резніков розповів на якому етапі зараз знаходиться війна в Україні.
Також Інформатор писав, що російський військовий на Донеччині шукає можливість відмовитись іти у наступ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.