Процедура початку передачі Україні коштів завершується цими днями, кошти будуть отримані за рахунок заморожених активів РФ
Україна найближчим часом почне отримувати $50 мільярдів, які надійдуть із заморожених активів РФ. Цей процес перебуває на завершальному етапі. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен після зустрічі міністрів країн НАТО у Брюсселі.
Блінкен зазначив, що США та ЄС узгодили спільний план щодо оперативної передачі коштів. На його думку, ці кошти мають стати важливим джерелом фінансової стабільності для України в умовах триваючої війни.
"Ми завершуємо підготовку до виділення $50 мільярдів із заморожених російських активів. Ці кошти будуть передані Україні протягом найближчих тижнів. Частина фінансування надійде від нас, частина – від Європи. Вони стануть суттєвою підтримкою для України наступного року", – підкреслив держсекретар.
Нагадаємо, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена раніше заявляла, що прискорить темпи передачі Україні решти виділеної допомоги у сфері безпеки. Йдеться про 6 млрд доларів (252 млрд гривень), які спрямують на закупівлю зброї. Адже після інавгурації Дональд Трамп може заблокувати поставки озброєння.
Європейський Союз стурбований передвиборчими заявами Дональда Трампа про швидке завершення війни в Україні, зокрема ідеями про скорочення фінансової військової підтримки. Однак, якщо Європа зможе знайти необхідне фінансування зі свого боку, то позиція Трампа на майбутніх переговорах з РФ значно посилиться. Йдеться про використання заморожених російських активів на суму 300 млрд доларів, більша частина з яких знаходиться у країнах ЄС.
Більш надійною наразі юридичною альтернативою конфіскації є "репараційний кредит". Згідно з цією ідеєю, країни G7 позичили б Україні 300 млрд доларів "від себе". Проте Київ має зобов'язатись вимагати репарації від Москви. Якщо Кремль відмовиться платити, а це розглядається як цілком ймовірний варіант, країни G7 отримали б право на використання заморожених активів РФ для покриття фінансової допомоги, яку вони надали б Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.