"Перечекати не вийде": Подоляк нагадав союзникам про необхідність термінової допомоги для ЗСУ

Читать на русском

В Офісі президента наголосили, що союзникам просто сидіти й чекати не вийде, треба терміново діяти

Читать на русском
Подоляк
Подоляк нагадав союзникам, що рф кидає на війну всі свої ресурси, тому Україні потрібно більше зброї

В Офісі президента наголосили, що союзникам просто сидіти й чекати не вийде, треба терміново діяти

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк звернувся до союзників України з важливою заявою. Він закликав їх не чекати, а вже зараз нарощувати виробництво зброї для українських військових. Росія не відмовилася від своїх цілей, тому чим швидше надійде військова допомога, тим кращою буде ситуація на фронті.

Про це Подоляк написав на своїй сторінці у Twitter (X). Він нагадав, що рф ще не досягла своїх основних цілей в Україні, тому продовжує загарбницьку війну.

"Без ілюзій. Позиційної війни немає (просування немає, але інтенсивність боїв вкрай висока), ознак "заморозки" немає. Росія не вирішила своїх основних завдань (серед яких знищення суверенної держави, захоплення і юридичне закріплення чужих територій, фільтрація/депортація і знищення великих груп нелояльного населення) і тому продовжує ескалацію", - заявив Подоляк.

Радник наголосив, що росія кидає на війну всі свої ресурси, а війна такого роду має тільки військове рішення. Тому нашим союзникам просто перечекати не вийде - треба нарощувати виробництво зброї для ЗСУ.

"Тому ще раз: давайте без ілюзій, просто сидіти і чекати не вийде, все одно доведеться різко нарощувати військове виробництво і насичувати Україну паритетною кількістю зброї. Що швидше, то ефективніше і то краще виглядатиме ситуація", - підсумував Подоляк.

Що з військовою допомогою Україні

У США вже пів року не можуть схвалити новий пакет фінансування України, попри заклики президента Джо Байдена зробити це якнайшвидше. У лютому цього року Сенат США, де більшість у демократів, ухвалив законопроєкт, що передбачає фінансування підтримки України на 60 млрд доларів. Після цього документ мала затвердити Палата представників, однак через позицію спікера Майка Джонсона цього досі не вдалось зробити.

На фоні цього Євросоюз та декілька країн глобального Заходу перебрали на себе весь тягар фінансової підтримки України. Зокрема, Європейська рада консенсусним рішенням погодила виділення Україні 50 млрд євро допомоги впродовж 2024-2027 років. Перший транш із цих коштів, розміром 4,5 мільярди євро надійшов 20 березня.

У ЄС є переконання, що 27 країн блоку здатні надати належний рівень економічної підтримки Україні, який переважить можливості рф. Але на заваді може стати політична позиція частини лідерів союзу та брак виробничих потужностей. З 85 мільярдів доларів, які Євросоюз виділив на допомогу Києву раніше, лише 5,6 мільярда витратили на військову допомогу. Частина політичних еліт неохоче сприймає ідею виділення грошей блоку на закупівлю озброєнь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.