“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Стало відомо, хто з пенсіонерів може збільшити пенсію на 20 відсотків - Новини України
Українці можуть отримувати надбавки до пенсій. Зокрема, сотні пенсіонерів мають право на збільшення виплати на 20%. Стало відомо, яких категорій це стосується та куди звертатися з заявою.
Йдеться про надбавки, які передбачені Законом України "Про статус гірських населених пунктів України". Таким чином, пенсіонери, які проживають у гірських регіонах (або переїжджають в таку місцевість) мають право на надбавку в розмірі 20% виплати.
Для того, щоб отримати таку надбавку, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення та отримати відповідне посвідчення (видається протягом 30 днів). З цим документом згодом потрібно звертатися до Пенсійного фонду України з відповідною заявою. Після цього до пенсії буде додана надбавка в розмірі 20%.
Слід зазначити, що ця надбавка надається лише в тому випадку, якщо пенсіонер постійно проживає в гірському регіоні. Для підтвердження (отримання відповідного посвідчення) потрібно звертатися до місцевого Центру надання адміністративних послуг або муніципальної влади. Наприклад, в Закарпатській області близько 50 тисяч пенсіонерів отримують цю доплату до виплати.
Також важливо, що доплата в розмірі 20% виплати додається не лише до пенсії. Це також стосується соціальної допомоги, стипендій та інших державних виплат для громадян, які проживають в гірських населених пунктах.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, як в Україні буде розвиватися пенсійна реформа. Йдеться про запровадження накопичувальної системи. За словами Оксани Жолнович, солідарна пенсія має покривати певний відсоток заробітку, який людина отримувала упродовж життя, для підтримки того рівня, до якого ця людина звикла. Міністерка соцполітики підкреслила, що реформа спрямована те, щоб і накопичувальна, і солідарна система перевищували 40% заробітку.
"Ще дуже важливо розробити надійні механізми інвестування, аби ці гроші працювали, щоб вони не були втрачені. Тож пенсійну реформу ми дуже скрупульозно прораховуємо, але впевнена, що вже до кінця року вийдемо з конкретним результатом", - додала Оксана Жолнович.
Також повідомлялося, що українці можуть онлайн перевірити, чи нараховується їм страховий стаж (який потрібен для виходу на пенсію). Як пояснили у Пенсійному фонді України, на порталі електронних послуг ПФУ українці в особистому кабінеті можуть перевірити, чи сплачує роботодавець за вас податки. Це можна зробити в особистому кабінеті на порталі ПФУ в розділі "Мій страховий стаж". Проте варто зазначити, що на порталі зафіксований лише дані після 2004 року: страховий стаж, набутий до 2004 року, підтверджується за допомогою Трудової книжки або інших довідок з місця роботи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.