При оформленні пенсій в Україні ВПО можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків

Стаж роботи за відсутності документів може також підтверджуватися показаннями не менше двох свідків

Переселенці
Для того щоб підтвердити стаж для отримання пенсій, переселенцям необхідно знайти двох свідків

Українці, які виїхали з тимчасово окупованої території (ТОТ), можуть підтверджувати свій стаж свідченнями. Свідками можуть виступати люди, які знають заявника по спільній роботі на підприємстві, в установі, організації та мають документи. На підставі показань органи Пенсійного фонду України підтверджують стаж роботи для призначення пенсій.

Як зазначили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, відповідне питання розглянули на засіданні координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО під головуванням віцепрем’єрки Ірини Верещук. Учасники надали роз’яснення з цього приводу. Так, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, стаж роботи за відсутності документів може також підтверджуватися показаннями не менше двох свідків.

"Є випадки, коли українці, які виїхали з ТОТ, потребують підтвердження трудового стажу для пенсій, але не мають трудових книжок або відповідних записів. Внутрішні переселенці можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків", - наголосили у Мінреінтеграції.

Відповідна норма діє у разі, коли підприємства, установи, організації розміщуються (розміщувалися) на ТОТ або в районах бойових дій. Свідками можуть виступати люди, які знають заявника по спільній роботі на підприємстві, в установі, організації та мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника. А на підставі показань свідків органи Пенсійного фонду України підтверджують стаж роботи для призначення пенсій.

 Відновлення економіки на деокупованих територіях

Удосконалено умови підтримки бізнесу за програмою "Доступні кредити 5-7-9%". Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 15 вересня. Прийняті зміни, зокрема, передбачені для бізнесу на деокупованих територіях. А саме:

  • компенсація відсотків за програмою до рівня 1% на перші два роки, 5% із наступного року на інвестиційні цілі й 3% на фінансування оборотного капіталу,
  • збільшення терміну кредитування до 10 років на інвестиційні цілі.


Водночас для бізнесу, що створює найбільшу додану вартість (переробні підприємства) і за напрямом енергомодернізації передбачено:

  • компенсацію відсотків за програмою до рівня 5-7-9%,
  • збільшення терміну кредитування до 10 років на інвестиційні цілі.

Також для цих категорій підприємств збільшено ліміт програми до 150 мільйона гривень. Варто додати, що держпрограма "Доступні кредити 5-7-9%" запрацювала для підприємців із територій можливих бойових дій та деокупованих територій у березні цього року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube