“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Цей трек - про шалені почуття, які не стримати. Про той стан, коли між вами справжня хімія і кожен момент разом - це вибух емоцій. Вона красива, впевнена в собі, зачаровує з першого погляду, а він просто не може відірватися.
Зонд вийшов на орбіту навколо Червоної планети у 2003 році й відтоді знімає її поверхню з висоти близько 300 кілометрів
Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало вражаючу панораму Марса з нагоди 20-річчя космічного зонда Mars Express. На фото можна побачити, як змінилася поверхня Червоної планети за цей період. Зокрема, на знімках помітні зміни та вивітрювання гірських порід під впливом води, коли планета була вологою.
Про це повідомляє портал Space.com. За даними спеціалістів, зонд вийшов на орбіту навколо Марса у 2003 році й відтоді знімає її поверхню з висоти близько 300 кілометрів. Для створення нової панорами використовувалися дані, зібрані стереокамерою зонда, що має високу роздільну здатність. Панорама складається з 90 зображень, знятих з висоти від 4000 до 50 000 кілометрів.
На панорамі Марса видно різноманітні кольори, кожен з яких має певне значення для складу поверхні планети. Певні темні та навіть сині області є результатом вулканічної діяльності, під час якого сіро-чорний базальтовий пісок осідає на поверхню Марса й утворює широкі темні шари. Вітри розвіювали ці темні піски, утворюючи великі піщані дюни.
Крім того, на зображенні в системі марсіанського каньйону під назвою Valles Marineris, який простягається на понад 4000 кілометрів на схід від регіону Фарсіда, видно сульфатні мінерали. Вони виступають у вигляді білих цяток і плям крізь темніший шар базальтового піску. Сульфатні відкладення, подібні до цього, вказують на те, що вода вивітрюється в більш кислих умовах, ніж це можна було б знайти в регіонах з глинистими відкладеннями, вказуючи на те, що регіони Марса навіть у своєму водянистому минулому були менш сприятливими для життя.
2 червня компанія ESA провела перший в історії онлайн стрім, на якому видно планету. Для того аби втілити ідею дослідників в життя довелося готуватися кілька місяців. Це була перша в історії трансляція Червоної планети в режимі реального часу.
У 2021 році астрономи виявили секретні запаси води у найбільшому каньйоні Сонячної системи. Він знаходиться на Червоній планеті. Інші ж науковці вважать, що вода на Марсі була, однак її поглинули мінерали.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що науковці знаходять імпульси із центру галактики Чумацький шлях. Спеціалісти припускають, що вони можуть бути сигналами від іншої розумної цивілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.