У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Інцидент міг стати наслідком людської помилки
Експерти розглядають різні версії того, що стало причиною падіння ракет на території Польщі. Водночас у цій справі є чимало незрозумілих нюансів, які можуть пролити світло на те, що сталося. На один із таких фактів звернули увагу користувачі соціальних мереж — координати точки прильоту у Польщі фактично "складені" із частин координат Києва та Львова.
Місце, де впали ракети, внаслідок чого загинули двоє людей, на карті можна знайти за координатами: 50.4501° N, 24.0311° E.
Водночас координати Києва: 50.4501° N, 30.5234°E; координати Львова: 49.8429 ° N, 24.0311 ° E.
Таким чином, якщо скласти показники північної широти Києва та східної довготи Львова, ми отримаємо координати місця прильоту поблизу польського Пшеводува.
Ця теорія на межі з конспірологічною, однак має право на існування. Оскільки навідники ракет зазвичай не мають конкретної локації, а тільки координати, могла мати місце плутанина з цифрами. Тож російські ракетники могли цілити по Львову та Києву, переплутати координати та випадково влучити на територію іншої країни. Таке пояснення не видається надто дивним, якщо згадати по яких мішенях вже стріляли окупанти — вуличні туалети, трактори у полі та склади зі сміттям.
15 листопада в ході масованої російської таки по Україні на територію Польщі впали ракети - дві людини загинули. В МЗС Польщі заявили, що ракети російського виробництва. Проте Президент США Джо Байден вважає "малоймовірним", що їх запустили з росії, судячи за траєкторією руху. Учасники G20 ухвалили декларацію, в якій засудили агресію росії, найрішучішим чином. В ЗМІ з'явилась інформація від анонімних джерел про те, що були "інші погляди та різні оцінки ситуації".
Раніше ми писали про російське походження ракет — польський кореспондент побував на місці вибуху та поспілкувався з військовими експертами. Також читайте коментар речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната щодо ракетного удару по Польщі.