“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Неправильне користування газовими приладами несе фатальні наслідки
Чадний газ неможливо побачити чи відчути його запах, і через це він особливо небезпечний. А отруєння може призвести до головного болю, нудоти і навіть втрати свідомості. Щоправда, це відбувається за умови великої концентрації газу.
Для того, щоб недопустити цього, слід вчасно розпізнавати симптоми отруєння чадним газом і вміти допомогти собі та оточуючим, пише Інформатор.
Роз'яснення щодо убезпечення себе від чадного газу дає Старосамбірський відділ Львівського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Він накопичується, і для цього можуть бути дві причини – або неповне згорання палива чи газу, або блокування тяги в димових або вентиляційних каналах. Перший випадок можливий, коли в приміщенні немає свіжого повітря в достатній кількості чи доступу до нього, погано працює вентиляція, забиті димарі чи несправне обладнання. Чадний газ накопичується. Другий випадок – коли потужний вітер спричиняє зворотну тягу в каналах, і через це продукти горіння не виводяться назовні. Низька концентрація газу може призвести до знесилення людини, і це небезпечно, адже можна заснути і померти. Без спеціального обладнання визначити його концентрацію неможливо, тож діяти слід миттєво.
Найбільш поширений симптом – головний біль. Якщо проігнорувати небезпеку, до болю додасться запаморочення, втома, ускладнене дихання, сухий кашель, нудота та блювота. Далі – неврологічні симптоми: проблеми з мисленням і концентрацією, роздратованість, імпульсивні рішення. Протягом двох годин концентрація газу стає великою, і тоді людина може втратити рівновагу або свідомість.
Коли ми вдихаємо газ, він потрапляє з легенів до кровоносної системи. Там поєднується з гемоглобіном. Через це кров більше не здатна переносити і доставляти кисень тканинам. Організм відчуватиме його брак. І чим довше людина вдихає газ, тим серйозніші наслідки матиме. Тож навіть в невеликих концентраціях чадний газ небезпечний для здоров’я. Найбільш вразливі до отруєння – маленькі діти, вагітні жінки та люди з хронічними хворобами серця чи органів дихання. А також тварини, які першими проявляють ознаки отруєння чадним газом.
Якщо уникнути отруєння не вдалося, всі прилади, окрім електричних, слід вимкнути і провітрити кімнату. А постраждалого треба вивести на свіже повітря і звернутись за медичною допомогою.
Раніше ми писали про те, як утеплити квартиру, не викликаючи майстра. Також читайте про те, як змусити дрова горіти довше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.