Як змусити дрова довше горіти

Читать на русском

Є декілька умов, за яких подовжується тривалість горіння дров

Читать на русском
Як змусити дрова довше горіти
Питання збереження тепла в Україні дуже актуальне

Є декілька умов, за яких подовжується тривалість горіння дров

Відмовившись від централізованого опалення та придбавши твердопаливний котел, людина неодмінно стикається з наступним питанням – як зменшити витрати на паливо. Адже деякі моделі котлів потребують постійного завантаження дров, і їхнім власникам доводиться підкидати їх і вдень, і вночі, що не лише клопотно, а й неекономно.

В сучасних реаліях в Україні - це питання стає дуже акутальним. Уникнути цієї проблеми вдасться, якщо врахувати основні правила, що забезпечують довготривале горіння дров, пише Інформатор. 

Тип та конструкція котла

Перше, що впливає на тривалість горіння дров – це будова котла. Котли “свічкового” типу були створені на основі використання нової технології верхнього горіння, що якраз дозволяє значно збільшити час роботи обладнання на одному завантаженні палива.

Кожний цикл горіння починається з завантаження дров в топкову камеру, яка повністю заповнюється і розпалюється у верхній точці. Дрова накриваються “кришкою”, в яку врізана труба для подачі повітря. Завдяки тому, що повітря поступає тільки в цю верхню точку, вогонь горить саме в цій зоні.

Таким чином дрова прогоряють зверху вниз, як свічка. “Кришка” лежить на дровах і опускається під власною вагою по мірі згоряння дров. Між “кришкою” і стінами топкової камери є зазор, в який виходить тепло і дим. Тепло передається на теплоносій, а дим виводиться в димохід з топкової камери. 

Завдяки тому, що горить тільки невелика частина дров у верхній зоні, цикл роботи може бути дуже довгим – до 34 годин. Тобто очищати котел від попелу і завантажувати нову порцію дров доводиться не частіше одного разу на добу, а в теплі періоди навіть через день.

Для забезпечення довготривалого горіння дров підійдуть піролізні котли, котли довготривалого горіння та універсальні котли. Всі ці типи котлів працюють на звичайних дровах.

Допомагає економити на дровах і наявність в котлі автоматики, завдяки якій паливо може згорати в ощадному тліючому режимі при невеликих теплових навантаженнях.

Різні сорти деревини

Сорти деревини меншою мірою впливають на тривалість горіння. Більше від них залежить кількість тепла, яку віддають дрова (калорійність).

Лідером у цьому є дубові дрова, а також дрова інших сортів твердої деревини: граб, бук тощо.

Хвойні породи теж дають багато тепла, але прогоряють швидше. До того ж, смолисті дрова (сосна, ялинка) під час горіння випаровують смолу і вона конденсується на стінках димоходу, поступово зменшуючи внутрішній діаметр димоходу. Час від часу вам доведеться прочищати димохід або спалювати спеціальний засіб, який усуне залишки смоли.

Стан дров

Щоб примусити дрова горіти повільніше, варто звернути увагу не настільки сорт деревини, скільки на її стан. Дрова повинні бути сухі – їхня вологість повинна бути не більше 20%.

Без спеціального вимірювача вологості визначити стан дров неможливо, але є просте правило, яке гарантує результат – дрова повинні відлежатись рік-півтора.

Для якісної сушки дровам потрібне не стільки сонце, скільки вітер. Тому дрова необхідно зберігати в спеціально облаштованих дров’яних сараях під дахом, але з щілинами в стінах. Дах захищає від дощу, а щілини між стіновими дошками дають можливість вітру продувати кладку і висушувати дрова. Краще заготовляти дрова заздалегідь на наступний рік.

Крім того, зважайте на те, що дрова з корою горять довше, ніж колоті дрова.

Комплексний підхід до влаштування системи опалення

Опалення будинку це не тільки котел. Котел не вартий нічого, якщо він не підключений до опалювальної системи, яка складається з трубопроводів, радіаторів, арматури, автоматики і помпового обладнання.

Окрему увагу фахівці звертають на акумулятор тепла (акумуляторну місткість), який в принципі не є обов'язковим елементом, але відіграє роль буферу, що вирівнює коливання температури в приміщенні. Завдяки акумулятору тепла можна нівелювати стрибки температури на вулиці й технологічні зниження температури під час простою котла, коли ви будете здійснювати завантаження чергової партії дров чи просто поїдете на два дні з дому.

Підсумок

Довготривале горіння дров досягається завдяки таким факторам:

  • Дрова повинні бути сухі.
  • Використовуйте дрова з твердих порід деревини.
  • Дрова мають бути не рубані й з корою.
  • Котел має бути з свічкового типу або піролізним та з великою топковою камерою.
  • Використовуйте автоматику, або принаймні термоголовку для регулювання подачі повітря в котел.
  • Додатково обладнайте опалювальну систему тепловим акумулятором. 

Раніше Інформатор розповідав хто і як може отримати дрова від держави.

Також ми писали про те, як дрова придбати через інтернет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Чорна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.