Росія не зможе постійно підтримувати ілюзію стабільності
У січні 2023-го року в росії зафіксували значне падіння вартості нафти з рф у порівнянні з минулим роком. Цей показник обвалився у 1,7 рази. Наразі ціна експортної марки російської нафти Urals складає 49,48 доларів за барель.
Про це зізналися в самому Мінфіні рф. Вказаний середній показник за січень зафіксували 1-го лютого. Минулого року в аналогічний період продати цю марку експортної нафти росія могли за 85,64 долари за барель. Тепер зусиль рф треба докладати майже вдвічі більше, аби заробити стільки ж.
Варто враховувати, що федеральний бюджет рф на 2023-й рік робили з урахуванням середньорічної ціни на цю нафту, встановлену в 70,10 доларів за барель. Оскільки це одна з основних галузей для росії, ігнорувати це вони просто не можуть – цифри потім зовсім не зійдуться.
Задана Мінфіном ціна на Urals, що використовується при оподаткування, рахується агентством Argus. Вона враховує не скільки забаганки росії, а реальність – ціни на суміш у Балтійському та Чорному морях разом із ціною на страхування та фрахту.
У період з 15 грудня 2022-го року до 14 січня 2023-го ціна на нафту в росії становила 46,82 доларів за барель. Це не тільки удар по економіці росії – це взагалі нижче ліміту в 60 доларів за барель, який встановила G-7. Причиною цього всього стало набуття чинності з 5-го грудня 2022-го року європейського ембарго та стелі цін. Це при всіх криках росії, що їм байдуже.
Сама влада на росії мріє, що за декілька місяців вартість палива стабілізується. Вони там сподіваються, що за цей час «паде санкційний переполох, а експортери і покупці обкатають нові логістичні ланцюжки і схеми страхування». Поки в них на очах розсипається їхня економіка, вони можуть й далі про це мріяти.
3-го грудня Рада ЄС офіційно вирішила встановити граничну вартість нафти та нафтопродуктів, які походять чи експортуються з рф. Продавати агресор не зможе більше, ніж по 60 доларів за барель. G7 та Австралія офіційно приєдналися до такої ініціативи.
Водночас, з 1-го лютого вступає в силу «відповідь рф на стелю». Вождь рашистів путін вирішив, що якщо вартість обмежують, то краще взагалі не постачати. Типова тактика росії – шантаж. Проблема в тому, що якщо на його шантаж ніхто не пристане, і він сам перекриє собі експорт повністю, то показник вартості нафти на росії може і не впаде до нуля, але об’єми експорту точно впадуть десь туди – купувати тоді будуть тільки його підлабузники. У підсумку це тільки пришвидшить падіння економіки рф.
Нагадаємо про інспектора з Пентагону: що відомо про Роберта Сторча та чого від нього чекати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.