«Ощадбанк» відмовився відкривати пенсійний рахунок через підозру у фінансуванні тероризму

Читать на русском

Людина, якою багато цікавилися правоохоронці, взялася відкривати за довіреностями рахунки в державному банку. Справу щодо цього у серпні 2022 року розглядала суддя Печерського районного суду Києва

Читать на русском
«Ощадбанк» відмовився відкривати пенсійний рахунок через підозру у фінансуванні тероризму
В «Ощадбанку» гарна служба безпеки, яка все про всіх знає

Людина, якою багато цікавилися правоохоронці, взялася відкривати за довіреностями рахунки в державному банку. Справу щодо цього у серпні 2022 року розглядала суддя Печерського районного суду Києва

У вересні 2021 року чоловік через свого представника звернувся до «Ощадбанку» та просив відкрити пенсійний рахунок. Проте в банку відмовилися це робити.

Це пояснили тим, що заявка не пройшла перевірку щодо відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванні тероризму та фінансуванні розповсюдження зброї масового знищення. 

Пенсіонер вважав, що у банку помилилися. За його словами, не доведено, що його представник просив відкрити пенсійний рахунок з метою легалізації брудних грошей чи задля фінансування тероризму. Через це справа потрапила до суду.

Що було у суді

Пенсіонер вимагав, щоб «Ощадбанк» виплатив йому 10 тисяч гривень компенсації за поганий сервіс. На це адвокат державного банку відповів, що вони діяли за правилами, тому що кожен банк зараз проводить первинний фінансовий моніторинг своїх клієнтів.

Виявилося, що «Ощадбанк» відмовився відкривати рахунки не тільки пенсіонеру. Цей представник, який отримував від людей довіреності, вже неодноразово звертався до державної фінансової установи.

У вересні 2021 року він відвідував відділення банку у Кам’янському на Дніпропетровщині, щоб відкрити рахунки для чотирьох осіб. Всі довіреності посвідчувалися адвокатом-нотаріусом в Тель-Авіві, Ізраїль.

Для того, щоб перевірити інформацію про нових можливих клієнтів головний фахівець відділу банківської безпеки «Ощадбанку» виїхав за адресами нібито їх проживання. Але виявилося, що або людина, яка хотіла відкрити рахунок у банку, довгий час не проживала за вказаною в анкеті адресою, або там знайшлися лише одноповерхові напівзруйновані приватні будинки.

Крім того, служба безпеки банку виявила, що цей представник у 2008 році та 2010 році цікавив правоохоронців щодо можливого хуліганства, зловживання службовим становищем, підроблення документів, ухиляння від сплати податків та фіктивного підприємництва.

Більш того, на момент суперечки з «Ощадбанком» щодо цього представника слухалася справа у Петриківському районному суді Дніпропетровської області про шахрайство. Через це в банку вважали, що вони зібрали достатньо інформації, щоб обґрунтовано відмовити у відкритті рахунку.

Тому у серпні 2022 року суддя Печерського районного суду Києва Ірина Григоренко вирішила, що пенсіонер не отримає компенсацію від «Ощадбанку». Це рішення набрало чинності у вересні минулого року.

Чому Ощадбанк зупинив випуск електронних пенсійних посвідчень

Про проблеми з отриманням електронних пенсійних посвідчень першими повідомили на сайті відгуків клієнти банку. За їх словами ще з минулого року Ощадбанк не видає пенсійних посвідчень, а пенсійні фонди керуються Постановою 637, яка зобов’язує переселенцям видавати тільки електронні посвідчення.

Загалом українські пенсіонери мають два варіанти на вибір — користуватися паперовим пенсійним посвідченням чи отримати його в електронній формі, що містить банківську платіжну програму. Але переселенцям, які стояли на обліку до 24 лютого 2022 року, при оформленні пенсії Пенсійний фонд видає виключно електрону версію посвідчення, адже оформити традиційне паперове неможливо.

Найбільша проблема у тому, що пенсійне посвідчення обов’язково мати для виїзду за межі України. Без нього жодна людина з інвалідністю чи пенсіонер-переселенець не має права перетнути кордон.

«У зв’язку з військовою агресією росії проти України та запровадженням на всій території України воєнного стану, з технічних і незалежних від Ощадбанку причин випуск ЕПП (електроне пенсійне посвідчення - ред.) призупинено. На жаль, відновити випуск ЕПП наразі неможливо», - повідомили у фінустанові. - Для отримання пенсійного посвідчення в паперовому вигляді необхідно звертатись до територіального органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою», — рекомендують у пресслужбі банку.

Інформатор розповідав, що чоловік відкладав на старість, а працівник «Ощадбанку» вкрав його гроші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.