У банку провели розслідування та виявили, що дійсно працівник одного з відділень вкрав кошти з рахунку клієнта
У 2015 році чоловік відкрив в «Ощадбанку» рахунок. Через рік він перевів з нього понад 33 тисячі гривень на депозит та став відкладати на старість. Через 18 місяців чоловік збирався забрати вклад з процентами, але хтось зробив це до нього. Тому що частина прибутку зникла.
В суді чоловік розповів, що спочатку він поклав до банку 33 тис. 115 грн, а згодом поповнив депозит до понад 85 тис. грн. З липня 2016 року по грудень 2017 року банк нараховував йому понад 17 тис. грн відсотків.
Коли прийшов час повертати гроші, то вклад повернули, а ось з відсотками виникли труднощі. Виявилося, що з 17 тис. грн хтось з працівників державного банку поцупив понад 12 тис. грн. Гроші поступово зникали з квітня по листопад 2017 року.
Чоловік це помітив та звернувся до банку. Там провели розслідування та виявили, що дійсно працівник одного з відділень вкрав кошти з рахунку клієнта. Апетити у крадія були різні – за раз знімали то понад 5 тис. грн, а бувало лише 200 грн.
Після того, як банк це виявив, кошти мали б повернути, але не цього разу. За словами чоловіка, «Ощадбанк» під різними приводами відмовляв клієнту, тому він пішов до суду.
Чоловік просив, щоб «Ощадбанк» виплатив йому 474 тис. 791 грн, в які входили крадені проценти, штрафи та компенсація. Адвокат банку, звісно, все спростовував. Нібито банк нічого клієнту не винен та доказів в чоловіка начебто не було.
Проте суддя вирішила по-іншому. Вона визнала, що банку доручили зберігати кошти та дали можливість на цьому заробити. За це їх клієнт очікував отримати проценти, а цього не сталося. Хтось його у цьому випередив та забрав частину прибутку собі. Тому банк повинен повернути понад 12 тис. грн.
Але адвокат державного банку «дістав козир з рукава» та заявив, що чоловік запізнився з позовом. Річ у тому, що з моменту, як банк повернув вклад у клієнта було три роки, щоб забрати проценти за рішенням суду. Строк обчислювався з 22 листопада 2017 року, а до суду чоловік дійшов лише 24 грудня 2021 року. Тобто з пропуском трирічного строку.
Саме через це, а не через невинуватість «Ощадбанку» у січні 2023 року суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Христина Іщенко ухвалила, що гроші від «Ощадбанку» вкладник не отримає.
Ощадбанк продовжує реалізовувати державну програму підтримки бізнесу єРобота. Наразі відновлено два напрями фінансування. Важливо відзначити, що йдеться не про кредит, а про грант. Тобто ці гроші не треба повертати.
Програма «Новий рівень» спрямована на створення або розвиток переробних підприємств за програмою єРобота. Умови отримання наступні:
Програма «Своя справа» спрямована на розвиток малих та мікропідприємств за програмою єРобота. За нею можна отримати фінансування:
За час дії програми Ощадбанк опрацював понад 16 тисяч заявок, з яких Державним центром зайнятості було погоджено – понад 3 тисяч заяв.
Детальніше про ці грантові програми дізнавайтесь у контакт-центрі Ощадбанку для бізнесу за телефоном: 0 800 219 800.
Інформатор розповідав, що жінка звинуватила у крадіжці співробітницю «Ощадбанку», проте та померла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.