Оподаткування криптовалют в Україні: Гетманцев виступив проти пільгового періоду

Голова профільного комітету Верховної Ради вважає, що криптовалюти мають оподатковуватися так само, як інвестиційні активи

Гетманцев та криптовалюти
Фінкомітет ВР вже подав свій законопроєкт, те ж саме зробило й Мінцифри - однак Гетманцев незадоволений

Криптовалюти варто вважати інвестиційним активом. Тому оподаткування їх має здійснюватися за тією ж самою схемою. Фінансовий комітет Ради вже подав відповідний законопроєкт, те ж саме зробило й Мінцифри, та голова комітету Данило Гетманцев незадоволений великим пільговим періодом, який пропонують надати криптовалюті.

Вісім років пільгового періоду - це занадто, заявив Гетманцев у своєму Telegram-каналі. До того ж даний ринок є великою мірою спекулятивним, вважає політик. 

Так, за словами голови податкового комітету, сфера криптовалюти постійно переживає то злети, то падіння. При цьому всі цивілізовані держави вже почали втручатися у врегулювання відносин з криптовалютними активами.

"Мій особистий підхід полягає в тому, що крипта – це інвестиційний актив, а значить і оподатковуватися вона має за тією ж схемою. Підкреслюю: оподатковуватися має не дохід, а прибуток - за принципом цінних паперів", - зазначив Гетманцев.

Він нагадав, що сьогодні в парламенті вже зареєстровані два законопроєкти щодо оподаткування крипти. Вони схожі за своєю суттю, однак мають і важливі відмінності. 

"Я не погоджуюсь з пропозицією альтернативного законопроєкту щодо введення перехідного періоду оподаткування криптоактивів. 8 років пільгового періоду для ринку, який не створює робочі місця та додану вартість і, до певної міри, є спекулятивним – це занадто", - каже Гетманцев.

На його думку, криптовалюти мають оподатковуватися так само як і інші інвестиційні активи. Тут немає підстав для введення двох різних режимів оподаткування.

"Критикуючи альтернативний законопроєкт, я також відмічаю в ньому і пункти, з якими погоджуюся. Справедливим є вимога не оподатковувати обмін одних криптовалют на інші", - резюмував Гетманцев. 

Ринок криптовалют в Україні: що з податками 

Станом на сьогодні криптовалюти в Україні фактично знаходяться у тіні. Вони вилучені зі списку "грошових сурогатів", однак досі не є офіційним грошовим засобом абощо. Тобто, з них не платяться податки. Те, що даний ринок перебуває за межами правового поля, призводить до різних, подекуди негативних наслідків - приміром, у крипті дуже зручно давати хабаря, як це сталося з нардепом Одарченком.  

Складно підрахувати об'єми даної сфери, однак нескладно здогадатися, що це можуть бути операції на сотні мільйонів доларів - чи навіть більше. Тож не дивно, що в Україні вже давно точаться розмови про те, аби почати оподатковувати криптовалюти. Наразі, як і сказав Гетманцев, у Ради є кілька варіантів на введення таких податків. "Інформатор" докладно розбирав кожен із них. 

Наразі "наступ" на крипторинок в Україні продовжується. Зокрема, доступ до операцій із криптою вже мають окремі силовики - наприклад, НАБУ. Що ж до Гетманцева, то його ідеї цілком зрозумілі: він хоче якомога швидше обкласти податками взагалі все, на що тільки вистачить часу й сил. Тож тут якраз нічого дивного немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube