Оподаткування криптовалют в Україні: Гетманцев виступив проти пільгового періоду

Читать на русском

Голова профільного комітету Верховної Ради вважає, що криптовалюти мають оподатковуватися так само, як інвестиційні активи

Читать на русском
Гетманцев та криптовалюти
Фінкомітет ВР вже подав свій законопроєкт, те ж саме зробило й Мінцифри - однак Гетманцев незадоволений

Голова профільного комітету Верховної Ради вважає, що криптовалюти мають оподатковуватися так само, як інвестиційні активи

Криптовалюти варто вважати інвестиційним активом. Тому оподаткування їх має здійснюватися за тією ж самою схемою. Фінансовий комітет Ради вже подав відповідний законопроєкт, те ж саме зробило й Мінцифри, та голова комітету Данило Гетманцев незадоволений великим пільговим періодом, який пропонують надати криптовалюті.

Вісім років пільгового періоду - це занадто, заявив Гетманцев у своєму Telegram-каналі. До того ж даний ринок є великою мірою спекулятивним, вважає політик. 

Так, за словами голови податкового комітету, сфера криптовалюти постійно переживає то злети, то падіння. При цьому всі цивілізовані держави вже почали втручатися у врегулювання відносин з криптовалютними активами.

"Мій особистий підхід полягає в тому, що крипта – це інвестиційний актив, а значить і оподатковуватися вона має за тією ж схемою. Підкреслюю: оподатковуватися має не дохід, а прибуток - за принципом цінних паперів", - зазначив Гетманцев.

Він нагадав, що сьогодні в парламенті вже зареєстровані два законопроєкти щодо оподаткування крипти. Вони схожі за своєю суттю, однак мають і важливі відмінності. 

"Я не погоджуюсь з пропозицією альтернативного законопроєкту щодо введення перехідного періоду оподаткування криптоактивів. 8 років пільгового періоду для ринку, який не створює робочі місця та додану вартість і, до певної міри, є спекулятивним – це занадто", - каже Гетманцев.

На його думку, криптовалюти мають оподатковуватися так само як і інші інвестиційні активи. Тут немає підстав для введення двох різних режимів оподаткування.

"Критикуючи альтернативний законопроєкт, я також відмічаю в ньому і пункти, з якими погоджуюся. Справедливим є вимога не оподатковувати обмін одних криптовалют на інші", - резюмував Гетманцев. 

Ринок криптовалют в Україні: що з податками 

Станом на сьогодні криптовалюти в Україні фактично знаходяться у тіні. Вони вилучені зі списку "грошових сурогатів", однак досі не є офіційним грошовим засобом абощо. Тобто, з них не платяться податки. Те, що даний ринок перебуває за межами правового поля, призводить до різних, подекуди негативних наслідків - приміром, у крипті дуже зручно давати хабаря, як це сталося з нардепом Одарченком.  

Складно підрахувати об'єми даної сфери, однак нескладно здогадатися, що це можуть бути операції на сотні мільйонів доларів - чи навіть більше. Тож не дивно, що в Україні вже давно точаться розмови про те, аби почати оподатковувати криптовалюти. Наразі, як і сказав Гетманцев, у Ради є кілька варіантів на введення таких податків. "Інформатор" докладно розбирав кожен із них. 

Наразі "наступ" на крипторинок в Україні продовжується. Зокрема, доступ до операцій із криптою вже мають окремі силовики - наприклад, НАБУ. Що ж до Гетманцева, то його ідеї цілком зрозумілі: він хоче якомога швидше обкласти податками взагалі все, на що тільки вистачить часу й сил. Тож тут якраз нічого дивного немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.