Великобританія штрафуватиме користувачів криптовалют за несплату податків

Користувач має 30 днів для погашення всіх платежів

Великобританія, податок на криптовалюту
У Великобританії вимагають від користувачів криптовалют добровільно сплатити податки

Уряд Великобританії закликав користувачів криптовалют добровільно розкрити інформацію про несплачені податки щодо доходу або приросту капіталу з цифрових активів. У податкових деклараціях необхідно вказати дохід чи приріст капіталу від таких активів, як біткоїн, NFT, службові токени тощо.

Інформацію опубліковано на сайті Казначейства Його Величності. Там можна ознайомитися з двома документами, які торкаються згаданої теми.

В одному з них відомство закликає користувачів подати інформацію про несплачені збори, а також вказує на які криптовалюти поширюється ця вимога.
До списку оподатковуваних активів увійшли біткоін, Ethereum, USDT, різні службові токени і т.д. До того ж до списку потрапили NFT.

Другий документ свідчить, що користувач має 30 днів для погашення всіх платежів. Інакше уряд здійснить кроки щодо повернення коштів у примусовому порядку та накладе штраф.

У цьому документі також подано посібник з оплати податку на криптоактиви. Зокрема, користувачеві пропонують сплатити збір за допомогою онлайн-платежу або банківського переказу.

29 червня 2023 року Великобританія схвалила закон про криптовалюти та стейблкоїни. Після цього цифрові активи стали класифікувати як регульовану фінансову діяльність у країні.

У Верховній Раді готують два варіанти оподаткування криптовалют

Наразі в країні діє лише рамковий закон, ухвалений 17 лютого 2022 року. Але він не пояснює, як сплачувати податки з операцій, у яких задіяні віртуальні активи, та інших важливих моментів роботи з ними. Подані зараз законопроєкти (№ 10225 та № 10225−1) якраз і закривають ці законодавчі дірки.

Автор першого (№ 10225), депутат Олександр Сова, у пояснювальній записці ємно сформулював призначення законопроєкту:

«Метою проєкту є запровадження легального та працюючого ринку віртуальних активів в Україні та визначення правил їх оподаткування».

Його колега Антон Швачко, автор другого законопроєкту на ту ж саму тему (№ 10225−1), анонсував таке ж саме завдання, а ще додав, що «сприятливі умови оподаткування доходів від операцій із віртуальними активами мають створити нове джерело надходжень до державного бюджету».

Обидва законопроєкти (№ 10225 та № 10225−1) ще навіть не розглядалися у Верховній Раді. Нині мало хто вірить, що їх буде прийнято у початкових редакціях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube