Детективи НАБУ зможуть відслідковувати транзакції криптовалют: перші подробиці

Читать на русском

Це може допомогти припинити спроби відмивання грошей та фінансування тероризму

Читать на русском
НАБУ та криптовалюта
Детективи НАБУ проходять навчання по криптовалютам. Колаж: Інформатор

Це може допомогти припинити спроби відмивання грошей та фінансування тероризму

Співробітники Національного антикорупційного бюро України проходять навчання з Crystal blockchain. Йдеться про 250 детективів та аналітиків. Зокрема, вони вчаться відслідковувати обіг криптовалют.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram. Таким чином хочуть припинити спроби відмивання грошей та фінансування тероризму.

Детективи та аналітики опановують інструмент Crystal blockchain. За словами нардепа, це “YouControl для крипти”. Це, серед іншого:

  • Дозволить ідентифікувати підозрілі транзакції та взаємозв’язки між гаманцями.
  • Забезпечує засоби для виявлення та аналізу транзакцій, які можуть бути пов’язані з відмиванням грошей.
  • Допоможе виявити транзакції та адреси, пов’язані з терористичними групами або злочинною діяльністю.
  • Допомагає в розслідуванні підозрілих активностей, надаючи детальну інформацію про транзакції, включно з географічним розподілом, використаними IP-адресами та іншими метаданими.

Як пояснив Железняк, маючи адресу гаманця можна буде виявити, хто його поповнив та куди рухалися кошти. Втім він зазначив, що детективи можуть відстежити не все.

“Враховуючи, що в останніх двох розслідуваннях засвітилися такі гаманці, то це може стати цікавим матеріалом. Звичайно, є міксери, ліві IP і знеособленні гаманці. В цілому “спец” знайде як зробити так, щоб не відстежили. Але щось мені підказує, що наші чиновники не “специ”, – підкреслив політик.

Хабарі у криптовалюті

В Україні ще 21 листопада НАБУ повідомило про підозру нардепу від "Слуги Народу" Андрію Одарченку. Слідство вважає, що член комітету з питань антикорупційної політики намагався підкупити голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма. Правоохоронці вважають, що депутат пропонував посадовцю $50 тисяч у біткоїнах. В обмін він просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. В НАБУ додали, що це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати. Одарченку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Йому вже обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном два місяці з можливістю внесення застави у 15 мільйонів гривень. Членство Одарченка у “Слузі народу” також зупинили. Це перша відома спроба дати хабар у криптовалюті в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.