Гетманцев, який хоче залізти в кишені самозайнятих українців, оцінив проєкт бюджету на 2024 рік: визнав, що його "хотілка" також додана

Гетманцев розхвалив бюджет на 2024 рік, куди подав пропозицію про додатковий податок на прибутки банків

Данило Гетманцев
Головний податківець України задоволений "покращеннями" у проєкті бюджету на наступний рік

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, який хоче ускладнити життя 3 мільйонам українців за рахунок спеціального режиму оподаткування мікробізнесу, позитивно оцінив проєкт бюджета на 2024 рік. Мовляв, в нього внесені всі важливі "хотілки" депутатів у сфері податків, тому його можуть прийняти вже наступного тижня. Зокрема, при "покращенні" перед наступним читанням до бюджету-2024 внесли пропозицію самого Гетманцева про додатковий податок на прибутки банків. 

Про це Гетманцев сказав у ефірі "Українського радіо". За його словами, депутати випереджають події, приймаючи бюджет на 2024, в якому дохідна частина буде збільшена у бік оборони, а потім вже соціальних сфер і допомоги бізнесу. 

"Висока доля вірогідності, що ми розглянемо його наступного тижня в Верховній Раді. Тому ми навіть йдемо з випередженням строків... Крім того, буде збільшена дохідна частина бюджету, перерозподіл щодо джерел фінансування дефіциту, зменшення фінансування на органи державної влади. Хоча і до першого читання це був бюджет, який відображав три основні пріоритети країни: безпека й оборона, соціалка, а також допомога бізнесу", - наголосив він, пояснюючи, чому вважає оновлений проєкт бюджета кращим, ніж був до першого читання.

Водночас Гетманцев визнав, що цього року кількість депутатських поправок в бюджеті є меншою, ніж зазвичай. Але, за його словами, це відповідає воєнному стану, в якому перебуває країна.

"Кожен депутат подає "хотілки", які є реалізацією його передвиборчих програм. Тобто, якщо я хочу у своєму окрузі побудувати лікарню чи переобладнати її та подаю про це поправку, то я роблю для людей, не для себе точно. Я подав "хотілку" про збільшення доходів державного бюджету на 10 мільярдів гривень наступного року внаслідок додаткового податку на прибутки банків. І я вважаю, що ця "хотілка" абсолютно відповідає інтересам країни, яка є в стані війни. І 10 мільярдів на потреби армії дуже потрібні. Тому я б не дискредитував пропозиції депутатів, вони є слушними, їх треба розглядати й приймати. Тим більше, що багато хто пропонує зменшення фінансування органів державної влади. Ми також подали відповідні поправки, і вони були частково враховані бюджетним комітетом і підтримані Верховною Радою", - сказав він.

Депутат запевнив, що соціальні видатки будуть забезпечені нашою країною в першу чергу (йдеться про мінімальні зарплати бюджетникам, виплати людям з інвалідністю, ветеранам, індексації пенсій).

"І якщо говорити про пріоритетність, то після армії, після безпеки й оборони ці видатки є для нас найбільш пріоритетними. І президент, і уряд на цьому стоять. Два роки війни, але у нас відбуваються індексації пенсій та підвищення соціальних виплат. Тож уряд і президент роблять все можливе для того, аби найбільш соціально незакінчені версії населення почували себе впевнено отримували відповідний дохід", - сказав він.

Якими є справжні доходи українців і як їх збирається урізати Гетманцев

Наразі мінімальна заробітна плата в Україні становить 6 700 гривень. Це значить, що мінімальна оплата за годину - 40,46 гривні. При цьому до "мінімалки" прив'язані податки. Зокрема, з мінімальної зарплати громадяни сплачують Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Загалом це 18% податку - тобто, близько 1 300 гривень. У результаті при мінімальній зарплаті в 6 700 гривень "на руки" отримують лише 5 393,5 гривні. Левову частку зжерають податки. Водночас не варто забувати, що й роботодавці окремо сплачують 22% (наразі 1 474 гривні) у вигляді Єдиного соціального внеску. 

На додачу до цього, Гетманцев хоче залізти у кишеню українців з новою "даниною", а саме 6% податку, який він має бажання збирати з кур'єрів, водіїв, які не є ФОП, але повинні будуть сплачувати податки зі своїх доходів, а ще додатково 18% ставки до суми перевищення у разі доходу в сумі 153 розмірів мінімальних заробітних плат (це понад 1 млн. 25 тис грн.) Це, звісно, робиться замість того, щоб сплачувати відсоток з депутатьських "зарплат у конвертах" та прихованого майна

Йдеться про законопроект №10166 "Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності", який вже зареєстрували у Верховній Раді. У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2024 року. І буде функціонувати схема приблизно так: коли умовно кур’єр або таксист буде надавати свої послуги, то платформа про це має повідомити в банк, де відкритий клієнтський рахунок такої людини. І держава буде автоматично списувати податок. Так "механізм" пояснюють автори законопроєкта, якими окрім Гетманцева стали Ярослав Железняк ("Голос") та ще 16 депутатів із правлячої партії "Слуга народу".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube