Vodafone списує тисячі гривень з абонентів у роумінгу без попередження: як не потрапити в халепу

Пакет Доступний роумінг від Vodafone діє в 30 країнах світу, проте, навіть якщо ви знаєте, що в країні, куди зібралися виїжджати цей пакет не діє, додаток компанії вас зіб’є з пантелику елементарним способом і ви витратите шалені гроші

Vodafone
Vodafone заробляє на роумінгу

Якщо ви знаходитесь не в тій країні, де діє пакет Vodafone «Доступний роумінг», то в компанії вам про це не повідомлять. Ба більше – у додатку ви побачите, що все ок: хвилин на дзвінки в роумінгу згідно з пакетом вистачає, на користування інтернетом також. І людині немає причини в це не повірити. Поки він не побачить рахунок в тисячі гривень. Інформатор поспілкувався з людиною, яка «попалася» на грошову вудочку Vodafone саме таким чином.

 

Що трапилося з роумінгом від Vodafone?

Чоловік, який розповів Інформатору свою історію з роумінгом від Vodafone є багаторічним користувачем послуг компанії та неодноразово виїжджав за кордон, передплативши послугу «Доступний роумінг». Але цього разу він опинився в країні, яка не є в списку тих 30 країни, де цей пакет діє.

«Проїжджаючи до міста призначення через інші країни – Молдову, Румунію – я отримував привітні СМС від Vodafone з закликом підключитися до послуги «Доступний роумінг» і детальним поясненням, як вона діє. Втім, перетнувши кордон з Албанією – тиша. Тиша в СМС повідомленнях, ніякого попередження про зміну тарифу. Але при цьому – чітка інформація в додатку, що все в мене ок. Тобто, як і раніше, у мене згідно з пакетом, доступно в роумінгу стільки-то хвилин на дзвінки, стільки-то ГБ інтернету і стільки-то кількості повідомлень за доступними цінами. І якби я відразу не перевірив, скільки коштував усього один дзвінок, то не уявляю, якими були б мої витрати згодом», - розповів він Інформатору.

Оператор мовчить – абонент витрачає тисячі: як Vodafone заробляє на роумінгу 1

 

Отже, саме цей факт – одночасна відсутність попереджання при незмінності інформації в додатку – найбільше обурив чоловіка. «Чому я не маю довіряти цифрам в додатку однієї з найбільших і популярних компаній в Україні?», - каже він.

"Ніяких попереджень про зміну тарифів або смс про списання грошей не було. Натомість, в додатку було написано що все добре, я маю гігабайти та хвилини у роумінгу і все активовано і сплачено. Аж поки при черговій перевірці рахунку я не потрапив під холодний душ із мінусом - виявляється, хвилини коштували по 60 гривень і рахувались окремо. Так само із інтернетом, який був за вартістю співставний із крилом від Боінгу. Усі намагання з'ясувати що трапилось у перемовинах із оператором проходили в режимі "сам дурак" та від'єднаннями оператора.
Я особисто вважаю що азербайджанський водафон це робить злонавмистно, бо гроші не пахнуть - я користуючись цим номером вже 20 років і такої маячні не було ніколи, аж поки новий власник і керівництво не розпочали "покращення" - зазначив клієнт Vodafone.

 

Як відреагували в компанії  після звернення абонента?

Щоб з’ясувати ситуацію, чоловік звернувся до чату Vodafone. Пояснив ситуацію і спитав, чому в додатку не оновлюється інформація і взагалі, чому компанія жодним чином не попереджає своїх клієнтів про можливі збитки.

Оператор мовчить – абонент витрачає тисячі: як Vodafone заробляє на роумінгу 2

 

«Спілкування в чаті теж додало мені зневіри у Vodafone. По-перше, мене декілька разів питали, чи я ще в чаті й тут же відключалися. І я знов і знов повторював своє питання. Поки мені не відповіли, що, виявляється, зараз дуже багато запитів, мовляв, пробачте. По-друге, на питання, скільки зараз у мене хвилин та ГБ роумінгу, мені пояснили, що стільки, скільки показує додаток! І лише після уточнюючого питання, мені детально розповіли, в яких країнах діє послуга і все інше. А на моє обурення, що могли б попереджати раніше, а не вводити в оману цифрами в додатку, в чаті просто «відморожувалися» і питали, чи потрібна мені допомога в інших питаннях», - розповів чоловік.

Коли він висловив в чаті обурення цією ситуацією, то йому нарешті пояснили, що в додатку, виявляється, розташована інформація про залишки послуги «Доступний роумінг». Вони не стосуються країни, де послуга не діє. І порекомендували самому уточнювати дані, або дивитися умови послуг на сайті.

"Які можна зробити висновки? Так, потрібно самому бути більш уважним. Проте, йдеться про довіру до серйозної, начебто, компанії. У мене склалося враження, що Vodafone це робить цілком усвідомленно, тому що це вигідно для компанії. Нащо інформувати абонента про витік грошей, якщо це йде на користь самому оператору зв'язку?», - зауважив чоловік.

Хто власник Vodafone і як вона збагатіла на ринку України?

25 листопада 2019 року російська МТС анонсувала продаж Vodafone Україна азербайджанській корпорації NEQSOL Holding (за посередництвом ТОВ Bakcell, що входить до складу NEQSOL Holding). Сума договору становила $734 млн. Угоду закрили 3 грудня 2019 року, після того, як у жовтні 2019 року схвалив Антимонопольний комітет України. 3 березня 2020 Vodafone Україна продовжила договір про співпрацю з Vodafone Group на 5 років.

"Дохід компанії за три квартали 2023 року становив 15,9 млрд грн, що на 8% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Показник OIBDA також продемонстрував 8% зростання і перевищив 9 млрд грн. Маржа OIBDA залишається стабільною завдяки високій ефективності бізнесу. Чистий прибуток сягає 3,8 млрд грн, збільшення показника в 7 разів порівняно з аналогічним періодом минулого року обумовлено зменшенням збитків від курсових різниць внаслідок валютної політики НБУ в умовах воєнного стану (з 21 липня 2022 року НБУ зафіксовано обмінний курс долара США до гривні)", - йдеться у звіті компанії за 2023 рік.

Також звітується, що абонентська база залишається стабільною в порівнянні з попереднім кварталом 2023 року – 15,2 млн клієнтів. Зменшення у порівнянні з третім кварталом минулого року пов’язано зі зменшенням кількості користувачів мобільного зв’язку внаслідок активних бойових дій, недоступності мереж мобільного зв’язку на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій та масової міграції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube