Олімпійський тренер врятував тих, хто не любить бігати: і це працює

Хитра методика підійде чи не кожному українцю

Біг, спорт, тренування, здоров'я, корисні поради, тренер
Навіть якщо ви бігун, можливо, ви раніше не чули цього терміна - джеффінг.

Людство, схоже, переживає другий біговий бум, перший з яких розпочався у 1970-х та 80-х роках. Це можна побачити по популярності ринку кросівок, годинників та іншого спортивного спорядження. Але, незважаючи на весь цей ентузіазм, ідея бігу все ще може відштовхувати багатьох людей. Деякі вважають, що якщо вони не можуть бігати безперервно з певним темпом або дистанцією, вони не є справжніми бігунами. Ось тут і з'являється джеффінг, пише ScienceAlert.

Довідка. Джеффінг - це метод чергування бігу та ходьби, який став популярним способом тренування до забігів на довгі дистанції. Ця техніка досі використовується бігунами будь-якого рівня підготовки, включаючи тих, хто долає повні марафони.

Ця техніка ходьби-бігу дозволяє людям рухатися вперед у своєму власному темпі. Вона збалансовує зусилля та відновлення таким чином, що біг на витривалість стає доступнішим для ширшого кола людей.

З чого почати в цій техніці бігу

Джеффінг допомагає змістити фокус з темпу та дистанції на те, як почувається ваше власне тіло. З іншого боку, для людей, які віддають перевагу структурованості, метод можна використовувати за допомогою секундоміра. Біг можна розділити на зручні сегменти, такі як 30 секунд бігу та 30 секунд ходьби.

Якщо все добре, використовуйте це деякий час, а потім почніть поступово збільшувати кількість бігу, зберігаючи ходьбу на рівні 30 секунд. Через кілька тижнів ви можете зупинитися на чомусь на кшталт 45 секунд бігу/30 секунд ходьби, або ви можете просто бігати швидше протягом 30 секунд бігу.

Тож, незалежно від того, чи збільшуєте ви час бігу, чи просто дотримуєтесь коротких періодів, джеффінг може дозволити вам бігати так, як підходить вашому тілу - і це те, що дійсно має значення.

Звідки взявся джеффінг

Цю концепцію винайшов американський олімпієць і тренер Джефф Гелловей, причому ще в 1970-х роках. Це стратегічний спосіб поєднання ходьби та бігу, іноді також з бігом підтюпцем. Мовляв, джеффінг зменшує втому, запобігає травмам і робить біг приємнішим. Чергуючи біг та ходьбу, бігуни можуть пробігти більше, швидше відновлюватися та почуватися сильнішими під час і після тренувань.

У цьому сенсі джеффінг має деякі спільні риси з фартлек - це метод тренувань, розроблений у Швеції у 1930-х роках бігунами, які прагнули покращити свої результати. Він включає чергування швидкого та повільного бігу. Дослідження показують, що всього за 12 тижнів тренувань фартлеком спостерігається значне покращення серцево-судинної системи та швидкісної витривалості.

Різниця полягає в тому, що джеффінг працює з меншою інтенсивністю, тобто ви можете навіть іти, а не тільки бігти. А перерви в ходьбі дозволяють організму повніше відновитися.

Переваги джеффінгу

Одна з найбільших переваг полягає в тому, що він може допомогти здолати більшу дистанцію. Дослідження показують, що це може мати більше переваг, ніж коротші та інтенсивніші вправи. Крім того, знижена інтенсивність створює менше навантаження на суглоби та м’язи. 

Тіло зазнає меншого навантаження, тому втома після тренувань менша. Це може полегшити дотримання плану тренувань без вигорання. Джеффінг особливо підходить для початківців. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube