Іскандери вже не ті: окупанти спрощують свої ракети через брак комплектуючих

Росія спрощує свої новозбудовані ракети, оскільки відчуває брак деталей для виробництва такої кількості зброї.

Іскандери вже не ті: окупанти спрощують свої ракети через брак комплектуючих
Санкції діють

Російські виробники змушені йти на такий крок, аби задовольнити вимоги бункера про нарощування виробництва нових партій озброєння. Однак вийти на довоєнні показники все одно не видається можливим.

Спрощені «високоточні» ракети

Військові підприємства країни-окупанта випускають нові партії далекобійних ракет для бомбардування України. Але вони вдаються до свідомого спрощення ракет через барак необхідних деталей, повідомляє ГУР України. Представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький стверджує, що через «імпортозаміщення» це вже зовсім не та зброя: вона менш точна, гірше керована.

Як це часто буває в росіян, керівники підприємств, аби задовольнити вимоги начальства, яке вимагає все більше ракет, вдаються до окозамилювання. Вони спрощують схеми, що дозволяє звітувати перед кремлем про створення великих партій зброї, але вона набагато гірша за ту, що випускалася до початку дії західних санкцій.

Вадим Скібіцький стверджує, що через «імпортозаміщення» російські ракети вже не ті
Вадим Скібіцький стверджує, що через «імпортозаміщення» російські ракети вже не ті 

«В цілому ворог йде на спрощення виробництва зброї. Це дозволяє йому звітувати про кількість виробленого, однак за характеристиками це вже зовсім не та зброя. Тому ми знаходимо чимало підтверджень. Спрощення виробництв стосується передусім високоточного озброєння, і в результати воно перестає вже бути високоточним. Якщо вони не мають певних комплектуючих західного виробництва, то просто спрощують систему управління, систему навігації і т.д. Так, це потужна ракета, але вона не відповідає тим характеристикам, що були на самому початку», — наголосив Скібіцький.

Перекривають кисень

Україна співпрацює зі своїми союзниками, щоб ефективніше перекривати канали постачання підсанкційних деталей і ускладнити озброєння агресора. Попри всі намагання, кремлю не вдається ефективно цьому протиціяти.

«Ворог це розуміє і намагається провести імпортозаміщення, але ми знаємо, що реальних результатів у цьому напрямі досягти їм буде надзвичайно складно, а іноді й неможливо взагалі», — заявив Скібіцький.

Виробництво залежить від іноземних комплектуючих, яких на складах дуже мало. Як зазначають у розвідці, раніше росія виробляла в середньому 200 ракет на рік. Проте зараз об’єми випуску готової продукції значно спростилися — йдеться про чотири «Іскандер» у місяць.

Російська "високоточна" зброя не тої якості, що до війни
Російська "високоточна" зброя не тої якості, що до війни

Попри те, що Китай допомагає росії у війні з Україною, очевидно, доступ до компонентів виробництва ракет всеодно обмежений. Варто зазначити, що кремль, очевидно, робить ставку на масованість атак.

Ми також розповідали про те, що окупанти використовують «свіжі» ракети Х-101 для масованих обстрілів. Раніше Інформатор повідомляв, що фотограф із Дніпра нагадав про ракети Х22, які були на озброєнні України, але їх передали до рф.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube