США надали Китаю докази, що їхні держкомпанії допомагають путіну

Окремі державні компанії Китаю допомагають росії у війні з Україною.

США надали Китаю докази, що їхні держкомпанії допомагають путіну
Про постачання зброї поки не йдеться

США надали Китаю докази, що їхні держкомпанії допомагають путіну. Вони дають можливість путінській росії купувати підсанкційні товари та товари подвійного призначення. Попри те, що тісні взаємини Пекіну та москви ні для кого не таємниця, раніше Китай  остерігався так діяти, щоб не потрапити під західні санкції.

Як Китай допомагав росії - читайте в матеріалі Інформатора.

США знають, що Китай надає росії допомогу

Адміністрація Байдена надала уряду Китаю докази, які свідчать про те, що деякі китайські державні компанії допомагають росії у війні. Офіційним обґрунтуванням такого кроку, за заявою джерел Bloomberg  з уряду США є намагання зрозуміти, наскільки Пекін залучений до цієї проблеми.

Деталі підтримки, яку держкомпанії надавали росії джерела видання не називають. Однак відомо, що ця допомога має економічний та нелетальний військовий характер, а також давала можливість отримати товари, щодо яких на росію накладені санкції.

У чиновників США немає сумнівів, щодо того, що китайські компанії знали, що товари необхідні росії саме для військових цілей. Варто відзначити, що всі державні підприємства Китаю перебувають під контролем правлячої Комуністичної партії і вкрай сумнівно, що їхні дії не узгоджували з керівництвом держави

Пекін намагався відкрито не ставати на бік росії

Раніше Китай та його лідер Сі Цзіньпін намагався утримати тонку межу. Він не бажав критикувати росію за війну, звинувачуючи НАТО в агресивній політиці. Натомість виступав за проведення переговорів, які «врахують інтереси всіх».

2022 року імпорт Китаю з росії зріс майже на 50 % порівняно з 2021, тоді як експорт зріс на 13 %. Купуючи російські вуглеводні, Китай, по-суті, у скрутний час врятував рф від руйнівного впливу санкцій, а проте в Пекіні намагалися не наражатися на небезпеку потрапити під санкційну політику Заходу, відкрито постачаючи підсанкційні товари. 

У листопаді 2022 року на саміті G-20 офіційний Пекін навіть підтримав спільне комюніке, у якому рішуче засуджував ядерний шантаж кремля. Після скасовування «нульової терпимості» до COVID-19 та промови віцепрем’єра КНР Лю Хе на Всесвітньому економічному форумі в Давосі здавалося, що поступово ситуація у світі нормалізується. 

Є привід для занепокоєння

Такі дії китайських компаній занепокоїли відповідальних осіб у США і вони порушили це питання перед китайською стороною, пише Bloomberg. У Білому Домі попередили про наслідки надання допомоги, яку росія використовує для війни, але джерело не повідомляє, про що саме йдеться.

Bloomberg заявляє, що ЦРУ та Радбез США відмовилася від коментарів щодо ситуації. Не відповіло на запити й посольство Китаю у Вашингтоні. Офіційні особи США заявляють, що відносини між росією та Китаєм наразі тісніші, ніж раніше.

Пекін, як повідомляли в Financial Times з посиланням на власні джерела, впевнений у неминучому ослабленні росії і намагається налагодити звязки з ЄС та покращити стосунки зі США. Водночас, схоже на те, Китай має намір  утримати свого російського васала на плаву.

Ми також писали про те, що Південна Африка планує спільні військові навчання з росією та Китаєм. Інформатор розповідав, що Сі Сі Цзіньпін провів онлайн-зустріч з путіним напередодні Нового року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube