Окупанти можуть досягти оперативно значущих успіхів на фронті, бо ЗСУ обмежені в обороні - ISW

Затримка допомоги від США обмежує здатність ЗСУ проводити ефективні оборонні операції

Допомога від США
Окупанти гнучкі у проведенні наступальних операцій

Затримка військової допомоги Україні від США надає росіянам гнучкості у наступальних операціях. Це може призвести до оперативно значущих успіхів ворога на фронті. Також затримка допомоги вже спричинила дефіцит ракетних запасів протиповітряної оборони в ЗСУ.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що затримки США з наданням Україні військової допомоги обмежують здатність ЗСУ проводити ефективні оборонні операції, водночас надаючи російським силам гнучкості у проведенні наступальних операцій. Така динаміка може призвести до оперативно значущих успіхів у майбутньому.

"Росія та Україна залучені в постійні перегони інновацій та адаптації у сфері повітряного нападу, оборони, в якій Росія продовжує коригувати час, масштаб, склад і цілі своїх пакетів ударів, щоб спробувати проникнути в зону протиповітряної оборони України", - йдеться у звіті.

У ISW наголошують, що значні затримки у військовій допомозі США вже спричинили дефіцит українських ракетних запасів протиповітряної оборони. Також це перешкоджає здатності України адаптуватися до ударів Росії.

"Обмежені ресурси систем протиповітряної оборони та засобів перехоплення змусили Україну прийняти важкі рішення щодо розподілу систем ППО між тиловими та передовими районами, залишаючи передові війська значною мірою підданими російському повітряному нападу, і лише Сполучені Штати можуть швидко надати Україні системи протиповітряної оборони в необхідному масштабі і суттєво підвищити можливості протиповітряної оборони України", - наголосили аналітики у звіті.

Зеленський висказався про затримку допомоги від США

Президент України Володимир Зеленський в інтервʼю американському мовнику PBS заявив, що без ухвалення Сполученими Штатами пакета допомоги Україна не матиме шансів на перемогу над Росією. Сили оборони в умовах гострого дефіциту техніки та боєприпасів будуть змушені постійно відступати.

"Я кажу вам відверто: без цієї допомоги шансів у нас перемогти не буде. Треба бути набагато сильніше твого ворога. Сьогодні співвідношення артилерійських снарядів становить 1 до 10. Чи можемо ми так стояти? Ні. У будь-якому випадку, при цій статистиці вони нас будуть щоденно штовхати назад", - заявив Зеленський.

До слова, понад пів року США не можуть ухвалити пакет допомоги Україні обсягом 60 млрд доларів. Однак днями зʼявились ознаки того, що питання зрушило з мертвої точки. Зокрема, спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив свій план допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Він розділив питання фінансування вказаних країн на окремі блоки, що підтверджують зареєстровані законопроєкти. Деякі конгресмени-республіканці висловили надію, що питання з допомогою Україні буде вирішене цього тижня.

Нагадаємо, у Верховній Раді України сподіваються, що пакет військової допомоги погодять до кінця квітня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube