У США пояснили різними ландшафтами небажання збивати ракети над Україною, як це було над Ізраїлем

За словами Кірбі, конфлікти в Україні та Ізраїлі дуже різні

США відмовили Україні у використанні ізраїльської тактики
Джон Кірбі і ракети Ірану над Ізраїлем

США не допомагатимуть Україні перехоплювати російські ракети та дрони, так само як вони допомагали Ізраїлю під час атаки Ірану. Річ у тому, що конфлікти в Україні та Ізраїлі різні й підходи до визначення загроз, як і їх знешкодження, теж різні. 

Про відмову США допомагати Україні заявив речник Ради безпеки США Джон Кірбі. Він також відмітив, що повітряний простір України та Ізраїлю відрізняються. 

"Це різні конфлікти, інший повітряний простір, різні ландшафти загроз. Президент Джо Байден з самого початку війни в Україні дав зрозуміти, що Сполучені Штати не братимуть участі в цьому конфлікті в бойовій ролі", - сказав Кірбі, відповідаючи на запитання журналіста про допомогу Ізраїлю та Україні

Кірбі також нагадав, що США уже передали України засоби ППО. Утім зараз, через те, що у Конгресі панують розбіжності щодо допомоги Україні, Вашингтон зробити нових постачаннь не може. 

США допомогли Ізраїлю збити ракети та безпілотники Ірану

У ніч з 13 на 14 квітня Іран обстріляв територію Ізраїлю з понад 330 засобів повітряного нападу різних типів, включаючи безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Це було помстою за напад на консульство Ірану в Дамаску на початку квітня, у результаті якого було вбито кількох старших командирів, у тому числі бригадного генерала Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Мохаммада Реза Захеді.

За наявною інформацією, усі БПЛА та крилаті ракети були перехоплені в польоті за межами повітряного простору Ізраїлю винищувачами коаліції США, Великої Британії, Йорданії та самого Ізраїлю, а також французькими та американськими кораблями. Однак знешкодити всі балістичні ракети вдалося не – на Ізраїль всеж впали від кількох до десятка.

Кірбі про ситуацію в Конгресі, Зеленський просить допомоги

Кірбі зазначив, що США надали Україні системи протиповітряної оборони для захисту від атак Росії і тепер не можуть зробити більше, оскільки Конгрес ще не схвалив фінансування допомоги Києву. В результаті Кірбі закликав Конгрес швидко виділити допомогу як Ізраїлю, так і Україні.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що країни Заходу можуть захистити Україну так само, як захистили Ізраїль від нападу Ірану.

"Рішучі дії союзників запобігли успіху терору та руйнуванню інфраструктури та змусили агресора охолонути", – написав Зеленський у своєму Telegram-каналі.

Він підкреслив, що єврейська держава, як і Україна, не є членом НАТО і для її захисту не потрібна "активація п’ятої статті", а лише "політична воля". Зеленський вкотре наголосив, що Україні потрібні системи ППО для захисту енергетичних об’єктів.

Росія атакує енергетичну інфраструктуру України

Центр східних досліджень зазначає, що останніми днями росіяни посилили атаки на енергетичну та промислову інфраструктуру за фронтом. Головними цілями яких стали Харків і Запоріжжя.

"У період з 5 по 9 квітня зруйновані або пошкоджені високовольтні підстанції в п'яти областях: Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Полтавській та Львівській", - повідомляє OSW.

Нагадаємо, спікер Палати представників США Майк Джонсон, який раніше затягував виділення військової допомоги Україні та Ізраїлю, веде переговори з Білим домом і провів зустріч з Трампом щодо пакета допомоги Україні - він відрізнятиметься від версії Сенату, і включатиме низку вимог республіканців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube