Очільниця МЗС Німеччини Бербок їде до КНР аби згладити негатив після візиту Макрона

Читать на русском

Після скандальних заяв президента Франції європейський істеблішмент намагається продемонструвати спільну позицію ЄС у відносинах з Пекіном

Читать на русском
Анналена Бербок
Політик повинна продемонструвати єдність Євросоюзу

Після скандальних заяв президента Франції європейський істеблішмент намагається продемонструвати спільну позицію ЄС у відносинах з Пекіном

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у четвер 13 квітня розпочинає візит до Китаю. Метою поїздки вважають відновлення єдиної політики ЄС стосовно Китаю. Візит відбудеться через кілька днів після скандальної поїздки до Пекіна президента Франції Еммануеля Макрона та голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка продемонструвала розкол серед європейських владних еліт щодо ставлення до Китаю.

Анналена Бербок
Бербок вважається прихильником зміцнення євроатлантичної єдності. Фото: Reuters

Під час дводенної поїздки міністр закордонних справ зустрінеться зі своїм колегою Цинь Ганом і головним дипломатом Китаю Ван І. Європейські політики сподіваються, що Берлін скористається цією можливістю, щоб викласти чітку спільну позицію ЄС щодо Китаю, повідомляє Reuters. Напередодні Анналена Бербок, заявляла, що головним її завданням буде нагадати Китаю про його відповідальність перед світовим співтовариством. Вона сподівається, що Пекін використає свій вплив на росію, щоб рф припинила вторгнення в Україну. Крім того, Бербок має підкреслити загальноєвропейське переконання, що одностороння зміна статус-кво в Тайванській протоці буде неприйнятною.

Попри те, що Німеччина вважається державою, яка відстоює тісніші відносини з КНР, сама пані Бербок є палкою прихильницею євроатлантичної єдності й вваєає необхідним зменшення економічної залежності Німеччини від Пекіна. У цьому її позиція подібна до тої, яку займає Урсула фон дер Ляєн. Тому в ЄС називають візит «делікатним».

Що цьому передувало

Емануель Макрон та Урсула фон дер Ляєн спільно відвідували Пекін на початку квітня. Візит мав продемонструвати, що Європа виступає на міжнародній політичній арені як об’єднана сила. Натомість поки Макрон говорив про співпрацю між КНР та Францією, фон дер Ляєн рішуче заявила, що відносини між КНР і ЄС напряму залежать від ролі Пекіну в російсько-українській війні та ставленні до Тайваню. Як наслідок французького президента оточили увагою, а голова Єврокомісії отримала дипломатичного ляпаса й повернулася додому через термінал, як звичайна туристка.

Макрон і Сі
Макрон був оточений увагою Сі Цзіньпіна. Фото: Xinhua 

Після повернення Макрон заявив, що Європа не зацікавлена ​​в прискоренні кризи навколо Тайваню і повинна дистанціюватися від Вашингтона. Також він заявив, що Європі необхідно зменшити свою залежність від американського долара, оскільки це може призвести до того, що вони стануть «васалами». Такі заяви спровокували негативну реакцію в Сполучених Штатах і Європі. Його звинуватили в намаганні підірвати трансатлантичну єдність, що є однією з головних цілей о міжнародної політики Китаю. Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, озвучив позицію відомства щодо цього питання. Він сказав, що останні заяви Макрона демонструють хибну оцінку дійсності.

"Це правда, що Європа має бути в змозі захистити себе, вона повинна бути якомога сильнішою та повинна мати такі амбіції, але вона жодним чином не повинна виступати проти США або навіть прагнути якогось вимушеного нейтралітету", — заявив представник польського МЗС.

Інформатор також писав, що китайський лідер Сі Цзіньпін прагне використати Францію у своїй боротьбі проти США. Раніше ми розповідали також, що Макрон закликав прем'єра Британії Ріші Сунака разом допомогти Україні провести контрнаступ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.