Ляпас на прощання: Урсула фон дер Ляєн повертається додому через звичайний термінал

Читать на русском

Пекін був показово прихильний до французького президента і прохолодно налаштований до президентки Єврокомісії

Читать на русском
Макрон і Ляєн з Сі Цзіньпіном
Теплі обійми для Макрона і холодний душ для фон дер Ляєн

Пекін був показово прихильний до французького президента і прохолодно налаштований до президентки Єврокомісії

На відміну від президента Франці Емануеля Макрона, генеральний канцлер Євросоюзу Урсула фон дер Ляєн була демонстративно обділена увагою китайської влади. Це можна розглядати як дипломатичне приниження. Ймовірно це свідчить про те, що Пекін і далі намагатиметься підірвати європейську єдність.

Видання Politico повідомляє що Урсулу фон дер Ляєн зустрічав біля трапу міністр екології, а покидала вона країну через звичайний термінал, і проходила огляд, як і всі пасажири. Таке поводження можна розцінювати, як дипломатичний ляпас. Офіційний візит пані генерального канцлера був бідний на зустрічі з чиновниками, а поверталася вона додому взагалі як звичайний термінал.

Урсула фон дер Ляєн
Фон дер Ляєн повертається в Європу, як звичайний пасажир. Фото: Politico

Показовим є також висвітлення візиту: у той час, коли державні ЗМІ усіляко розхвалювали Макрона, китайські соцмережі зображали фон дер Ляєн як американську маріонетку. Тож якщо запрошення від Макрона до фон дер Ляєн спільно відвідати Китай і було задумано як прояв європейської єдності, на практиці візит показав зовсім інше.

Чому така різниця

Різниця у відношенні до європейських посадовців очевидно пов’язана з різною позицією чиновників до проблеми участі Китаю в російсько-українській війні. У той час поки Макрон наголошував на співпраці й усіляко підтримував тезу про вирішальне значення Пекіну в питанні мирних перемовин між Україною та росією, фон дер Ляєн була доволі різкою й заявила, що відносини між КНР і ЄС напряму залежать від ставлення Пекіну до війни та готовності допомагати російській окупації.

Макрон і Сі
Макрон користувався великою увагою Сі. Фото: AFP

Різнилося також ставлення європейських політиків до проблеми Тайваню: на тлі візиту президента острова Цай Інвень до США, Китай розпочав великі військово-морські навчання. У той час як Ляєн була категоричною і різкою у висловлюваннях, Макрон намагався уникати дражливої теми. 

«Ніхто не повинен в односторонньому порядку змінювати статус-кво в цьому регіоні шляхом насильства», – сказала пані Урсула, за що отримала різку відповідь Сі Цзіньпіна.

Проблема полягає глибше

Країни Євросоюзу не мають спільної позиції щодо того, як будувати подальші відносили з КНР. У той час, як такі держави, як Франція, Німеччина, та Іспанія є прихильниками широкої взаємодії. Інші країни, такі як Латвія, Литва, Фінляндія, Польща та Чехія вважають, що КНР рано чи пізно стане відкритим ворогом, тому взаємодію треба зводити до мінімуму.

Китай намагається використати розбіжності задля того, аби можна було підірвати європейську єдність і таким чином відокремити ЄС від Сполучених Штатів, послабити Колективний Захід. Пекін має намір використовувати європейські ринки збуту для глобального протистояння зі США.

Раніше ми писали про що про що Макрон і Ляєн говорили з Сі Цзіньпіном. Інформатор також розповідав, що головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель має намір відвідати Китай відразу після візиту Емануеля Макрона. Ми також говорили, що Макрон заявив, що переконав Сі Цзіньпіна зателефонувати Президенту України Володимиру Зеленському.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.