"Обмежено придатних" не буде: призовників в Україні ділитимуть на дві категорії

Читать на русском

Громадян України ділитимуть на "придатних" чи "непридатних" до військової служби

Читать на русском
Мобілізація
Лубінець про перевірки ВЛК

Громадян України ділитимуть на "придатних" чи "непридатних" до військової служби

В Україні планують прибрати категорію "обмежено придатних" до військової служби громадян. Пов'язано це з корупційною складовою, яку виявили під час перевірок військово-лікарських комісій. Медики часто давали відповідний висновок чоловікам, які цілком могли б воювати.

Таку заяву зробив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на засіданні РНБО. Він запропонував залишити тільки терміни "непридатний" та "придатний", а ось з "обмежено придатними" попрощатися.

"Рішення таке, що потрібно прибрати це "обмежено придатний". Громадянин має бути або придатний до виконання військової служби або не придатний. Якщо в силу свого здоров’я людина не придатна до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій і в нього є, наприклад, проблеми з хребтом. Але він може бути в штабі або в складі ракетних військ, може займатись IT військовим напрямком. Тобто все це треба врегулювати", – сказав Лубінець.

За його словами, в Україні фіксували багато випадків, коли цілком здорові чоловіки потрапляли до категорії "непридатних", а ті, що мають серйозні проблеми зі здоров'ям – до "обмежено придатних". Саме тому цю категорію потрібно скасувати. 

Він наголосив, що процес присвоєння категорії має бути максимально прозорим як для лікарів, так і для громадян України. А також – цифровізованим. Щоб доступ до баз даних мали не тільки працівники ВЛК, а й призовники та профільні державні відомства. Тільки так можна мінімізувати корупцію та надати громадянам можливість захищати свої права у разі їх порушення.

"Електронні бази повинні бути доступні як для громадян, так і для лікарів, і для таких інституцій, як моя, які здійснюють парламентський контроль. Саме це унеможливить, на мій погляд, з одного боку оцю корупцію, з іншого боку, надасть можливість захищати права громадян, якщо вони порушуються", - резюмував омбудсмен.

Осіння мобілізація в Україні – хто може потрапити до війська

В Україні почнуть призивати на військову службу обмежено придатних чоловіків. З вересня Міноборони затвердило новий перелік хвороб для ВЛК, за яким оцінюється придатність до служби. Відтепер чоловіки з вилікуваним туберкульозом, хворобами ендокринної системи, та легкими розладами психіки можуть стати до лав ЗСУ.

Також в Україні планують скасувати відстрочку від мобілізації студентам-здобувачам другої освіти. Відтак, усіх чоловіків, які старше 25 років, зможуть призвати до лав ЗСУ. Ще з 1 жовтня цього року мають стати на військовий облік військовозобов'язані жінки. Насамперед йдеться про тих громадянок, які мають медичну та фармацевтичну освіти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.