“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Громадян України ділитимуть на "придатних" чи "непридатних" до військової служби
В Україні планують прибрати категорію "обмежено придатних" до військової служби громадян. Пов'язано це з корупційною складовою, яку виявили під час перевірок військово-лікарських комісій. Медики часто давали відповідний висновок чоловікам, які цілком могли б воювати.
Таку заяву зробив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на засіданні РНБО. Він запропонував залишити тільки терміни "непридатний" та "придатний", а ось з "обмежено придатними" попрощатися.
"Рішення таке, що потрібно прибрати це "обмежено придатний". Громадянин має бути або придатний до виконання військової служби або не придатний. Якщо в силу свого здоров’я людина не придатна до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій і в нього є, наприклад, проблеми з хребтом. Але він може бути в штабі або в складі ракетних військ, може займатись IT військовим напрямком. Тобто все це треба врегулювати", – сказав Лубінець.
За його словами, в Україні фіксували багато випадків, коли цілком здорові чоловіки потрапляли до категорії "непридатних", а ті, що мають серйозні проблеми зі здоров'ям – до "обмежено придатних". Саме тому цю категорію потрібно скасувати.
Він наголосив, що процес присвоєння категорії має бути максимально прозорим як для лікарів, так і для громадян України. А також – цифровізованим. Щоб доступ до баз даних мали не тільки працівники ВЛК, а й призовники та профільні державні відомства. Тільки так можна мінімізувати корупцію та надати громадянам можливість захищати свої права у разі їх порушення.
"Електронні бази повинні бути доступні як для громадян, так і для лікарів, і для таких інституцій, як моя, які здійснюють парламентський контроль. Саме це унеможливить, на мій погляд, з одного боку оцю корупцію, з іншого боку, надасть можливість захищати права громадян, якщо вони порушуються", - резюмував омбудсмен.
В Україні почнуть призивати на військову службу обмежено придатних чоловіків. З вересня Міноборони затвердило новий перелік хвороб для ВЛК, за яким оцінюється придатність до служби. Відтепер чоловіки з вилікуваним туберкульозом, хворобами ендокринної системи, та легкими розладами психіки можуть стати до лав ЗСУ.
Також в Україні планують скасувати відстрочку від мобілізації студентам-здобувачам другої освіти. Відтак, усіх чоловіків, які старше 25 років, зможуть призвати до лав ЗСУ. Ще з 1 жовтня цього року мають стати на військовий облік військовозобов'язані жінки. Насамперед йдеться про тих громадянок, які мають медичну та фармацевтичну освіти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.