Законних підстав для обмеження виїзду за кордон військовозобов'язаних жінок немає, як і способу перевірки їхнього диплома прикордонниками
В Україні триває мобілізація і військовий стан, який продовжили до 15 листопада 2023 року включно. Військовозобов'язані жінки з 1 жовтня мають стати на військовий облік і передовсім йдеться про тих громадянок, які мають медичну та фармацевтичну освіти, але це ще не означає, що їм обмежать виїзд за кордон.
Про те, чи обмежать виїзд за кордон військовозобов'язаним жінкам розповів очільник пресслужби командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо у коментарі "Суспільному".
Станом на 9 вересня 2023 року, в Україні немає законних підстав для обмеження виїзду військовозобов'язаних жінок за кордон. Щобільше, на практиці взагалі відсутня процедура перевірки прикордонниками, чи є жінка військовозобов'язаною.
За словами Фітьо, немає технічної можливості перевіряти на кордоні дипломи усіх жінок, які мають намір виїхати з України. Це означає, що військовозобов'язані жінки можуть виїхати за кордон.
Фітьо також зазначив, що у законодавстві не прописані чітко правила перетину чи обмеження для перетину кордону військовозобов'язаними жінками, тому, ймовірно, у майбутньому внесуть зміни до законодавства, які врегулюють це питання.
Напевно будуть вноситися якісь зміни. На цей час немає процедури перевірки на державному кордоні ДПСУ, військовозобов'язана жінка медик чи ні. Дивіться, їде автобус 40 жінок, їдуть вони на відпочинок за кордон, яким документом передбачено що ДПСУ має перевірити у всіх дипломи? Є обмеження щодо чоловіків, щодо жінок не прописано. Немає зараз законних підстав для обмеження виїзду військовозобов'язаних жінок за кордон, — пояснив він.
З 1 жовтня 2023 року в Україні на військовий облік стануть зобов'язані жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Це стосується всіх жінок, які мають диплом про відповідну освіту, а також тих, хто працює за цією спеціальністю.
Жінки з іншими спеціальностями, спорідненими з військовою, можуть стати на облік за власним бажанням. Перелік таких спеціальностей затверджений Міністерством оборони України.
Для того, щоб стати на військовий облік, жінка повинна звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем свого проживання.
Для взяття на військовий облік необхідно подати документи:
Після подання документів жінку поставлять на військовий облік і скерують на проходження ВЛК (медичну комісію).
Проходження ВЛК (медкомісія)
Медкомісія для військовозобов'язаних жінок проходить так само як і для чоловіків. Жінки повинні пройти огляд у дев'яти лікарів: хірурга, терапевта, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, стоматолога, дерматолога та гінеколога.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що демобілізовані бійці ЗСУ отримають відпустку до 65 днів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.