Повернення на попереднє місце роботи: демобілізовані бійці ЗСУ отримають 65 днів відпочинку

Читать на русском

надання демобілізованим ЗСУ двох місяців відпустки є необхідним для того, щоб вони могли відновитися після служби в армії та повернутися до цивільного життя

Читать на русском
Демобілізовані бійці ЗСУ отримають 65 днів відпустки
Українські захисники

надання демобілізованим ЗСУ двох місяців відпустки є необхідним для того, щоб вони могли відновитися після служби в армії та повернутися до цивільного життя

Всім демобілізованим Збройних Сил України, які повернуться до попереднього місця праці, надаватиметься 65 днів відпочинку. Такий законопроект №8313, який передбачає два місяці відпустки демобілізованими, у разі повернення до попереднього місця роботи, підтримала у першому читанні Верховна Рада України.

Законопроект №8313 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпусток” розроблений Комітетом соціальної політики. Він передбачає такі зміни:

  • Демобілізованим ЗСУ, які повернуться до попереднього місця праці, надаватиметься 65 днів відпустки.
  • Всім цивільним дозволяється від 15 до 30 днів відпустки за сімейними та іншими обставинами.
  • Регулюється надання відпусток під час воєнного стану особам, які працюють в галузях критичної інфраструктури та у військовій промисловості.
  • Внормовується, що в колективному договорі між працівником, трудовим колективом і роботодавцем буде вказано щодо святкових і робочих днів.

Цей законопроект є революційним, адже він передбачає значні зміни в сфері надання відпусток в Україні, – зазначив Перший заступник Голови Комітету соціальної політики Михайло Цимбалюк.

За його словами, надання демобілізованим ЗСУ двох місяців відпустки є необхідним для того, щоб вони могли відновитися після служби в армії та повернутися до цивільного життя.

"Цей законопроект також передбачає значні зміни в сфері надання відпусток цивільним. Зокрема, він дозволяється від 15 до 30 днів відпустки за сімейними та іншими обставинами. Це дасть можливість працівникам більше часу проводити з сім’єю та близькими", – додав Михайло Цимбалюк.

Законопроєкт №8313 ще має пройти друге читання та голосування в комітетах Верховної Ради, після чого він може бути прийнятий у цілому.

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що студентів-здобувачів другої освіти, які старші 30 років, планують мобілізувати, оскільки право на відстрочку вони мужуть втратити. Наразі в Україні продовжується активне обговорення цієї теми, і різні політики та чиновники висловлюють аргументи як "за", так і "проти". 

Також ми з'ясували, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.