Обмежено придатні чоловіки підлягатимуть мобілізації: в Україні оновили список хвороб для оцінки придатності військовослужбовців

Читать на русском

Чоловіків із вірусними гепатитами, безсимптомним ВІЛ, хворобами ендокринної системи та психіки почнуть призивати на військову службу

Читать на русском
Мобілізація обмежено придатних 2023
Мобілізація обмежено придатних 2023

Чоловіків із вірусними гепатитами, безсимптомним ВІЛ, хворобами ендокринної системи та психіки почнуть призивати на військову службу

Україні почнуть призивати на військову службу обмежено придатних чоловіків із вилікуваним туберкульозом, хворобами ендокринної системи, та, приміром, легкими розладами психіки. Чоловіки з цими хворобами тепер вважатимуть придатними для служби у рядах ЗСУ. 

Відповідний указ про мобілізацію обмежено придатних чоловіків з новим переліком хвороб затвердити у Міноборони.

Так, наказом №490 від 20 червня 2023 року внесло зміни до так званого "розкладу хвороб" для оцінки придатності до служби у радах ЗСУ. Ці зміни стосуються таких моментів:

  • За "спірними" категоріями хвороб (2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в) усіх військовослужбовців визнаватимуть придатними до військової служби. Раніше ці статті вважалися підставою для непридатності до служби у мирний час.
  • Обмежено придатних до військової служби військовослужбовців визнаватимуть придатними за конкретним військовим фахом. Для цього ВЛК прийматиме відповідну постанову.
  • Спрощено вимоги до здоров'я для десантників та морських піхотинців. Частина військових, які раніше визнавалися непридатними до служби у десанті, тепер будуть придатні до такої служби в особливий період, тобто під час мобілізації та війни.

Перелік хвороб, з якими призовуть до армії 2023

  • 2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
  • 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • 5-в – безсимптомний ВІЛ;
  • 13-в – хвороби ендокринної системи із незначними порушеннями функцій;
  • 14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви розладів психіки;
  • 17-в – невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади (фобійні, тривожні, адаптаційні, соматофортні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес) при помірно виражених, короткострокових проявах;
  • 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи;
  • 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, хто зі студентів має право на відстрочку, а кому можуть вручати повістки. 

Також ми з'ясували, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.