Обличчя радять натирати банановою шкіркою: битва зі старістю

Новій тренд у ТікТок зацікавив дерматологів і тих, хто женеться за вічною молодістю

Корисні поради, лайфхак, здоров'я, косметологія, банан, шкірка
Припиніть шукати косметику у смітниках, радять косметологи!

Загальновизнана правда полягає в тому, що інфлюенсери TikTok - не найкраще місце для отримання порад щодо догляду за шкірою та її здоров’ям. Проте один із трендів, який нещодавно з'явився, це ідея про те, що натирання обличчя банановою шкіркою робить його молодшим, - не є влучною, повідомляє IFLScience. І ось чому. 

Вірусний кліп фітнес-інфлюенсера Ештона Холла, де той натирається баном, зібрало понад дев'ять мільйонів лайків на TikTok, катапультуючи догляд за шкірою бананами у свідомість мас. Водночас ідея про повторне використання старої бананової шкірки для обличчя існує набагато довше.

Звісно не варто аж так демонізувати скромну бананову шкірку. Бананові шкірки їстівні та багаті на клітковину й поживні речовини, наприклад, калій. Крім того, їх можна подрібнити та додати до борошна й отримати смачне бананове печиво. 

Вітаміни - не передаються

Проте бананова шкірка не має властивості передавати вітаміни шкірі обличчя, навіть якщо її вмостити туди на кілька годин. Та й вітамінів у ній не так багато, як про це йдеться у вірусних відео. Вітамін С у бананах не призначений для проникнення через шкірний бар'єр і всмоктування в дерму, кажуть дерматологи.

В косметичних засобах дійсно часто зустрічаються вітаміни, зокрема вітамін С. Та в їх розробку вкладається значна кількість наукових зусиль. Ви не можете повторити це з кухонними відходами, як би ви не хотіли спробувати.

Знімає запалення, але це неточно!

В одному огляді, присвяченому бананам та їхньому потенційному використанню в лікуванні акне йшлося про те, що бананова шкірка містить багато біоактивних сполук, які демонструють протизапальні властивості. Та це неточно! Потрібні подальші дослідження, щоб це довести.

В іншому дослідженні використовували екстракт тієї ж бананової шкірки у вигляді гелю й виявили, що він може покращити клінічне фотостаріння, спричинене впливом UVB-випромінюванням. Проте дослідження обмежилося - щурами. Отже, схоже таки зарано стверджувати, що бананова шкірка - це панацея в догляді за шкірою.

Банан - не ботокс 

Одне з найдивніших тверджень ентузіастів бананової дерматології полягає в тому, що ці фрукти буцімто діють як "природний ботокс". Ботулотоксин дійсно є повністю натуральною речовиною - він походить від бактерій Clostridium botulinum.

Але, він також просто так не працює на красу, і в природніх умовах може спровокувати отруєння й навіть летальні наслідки для людини.

Натирання бананом може лише тимчасово полегшити натягнутість чи сухість шкіри. Або спровокувати алергію! Тобто це може фактично призвести до подразнення шкіри, особливо у людей з чутливою шкірою. Бананова шкірка досить абразивна, а жорсткі скраби рідко є хорошими для шкіри обличчя.

Підсумовуючи, можливо, й шкода повністю викинути бананову шкірку. Проте якщо вона й матиме друге життя, то на кухні, а не у ванній. Їжте її, якщо хочете, але, будь ласка, не змащуйте нею обличчя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube