Упродовж трьох років спритники відмивали кошти, до схеми причетні дев'ятеро осіб
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрила організовану групу, яка три роки обкрадала Укрзалізницю. За цей час шахраї поклали до власних кишень 11,4 мільйона гривень. Незаконну схему розробили на закупівлях пневматичного інструменту.
Про це у понеділок 26 лютого повідомила пресслужба НАБУ. Розслідування стосується 2018-21 років.
"У 2018 році очільник групи, підприємець, вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками УЗ. Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників уряду та за їх сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в УЗ. У 2018-2021 роках посадові особи Укрзалізниці на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії у тендері на закупівлю пневмоінструменту", - йдеться у повідомленні.
Далі все було просто: продукцію поставили філіям УЗ за завищеною вартістю. Розмір переплати становив 11,4 млн грн, ці гроші злодії поділили між собою.
У справі повідомили про підозру дев'ятьом особам: двом керівникам організованої групи, шістьом посадовцям АТ Укрзалізниця, бенефіціару ТОВ.
"Лідера схеми затримали, вживаються заходи щодо встановлення інших епізодів злочинної діяльності", - пишуть у НАБУ.
Хтось наживається на залізничних товарах, інший - на енергоносіях. Нещодавно НАБУ і САП висунули підозру ексдепутату Верховної Ради Сергію Пашинському, його бізнес-асоціату та чотирьом співучасникам. Їх обвинувачують у заволодінні нафтопродуктами. Екснардеп каже, що росіяни допомогли відкрити проти нього кримінальну справу ще у 2014 році.
Також Національне антикорупційне бюро України підтвердило, що у Міноборони існує корупційна схема, яка дозволяє підвищувати ціни на продукти. Відомство закупляє комплекти продуктів та бачить лише їхню ціну. Водночас їхній склад залишається невідомим. І це при тому, що у міністерстві нібито провели чистки й відзвітували, що покладуть край розтратам.
Також чиновники не гребують гуманітаркою. Нещодавно детективи НАБУ повідомили про підозру групі із чотирьох осіб, зокрема керівниці апарату Харківської обласної адміністрації Вікторії Белявцевій. Їй закидають заволодіння 15,2 млн грн на закупівлі гуманітарних харчів.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.