Махінації з житлом на 700 тисяч: екснардепу Долженкову призначили заставу - подробиці від САП

Сума застави для колишнього депутата є меншою від тієї, яку він незаконно отримав від держави для компенсації за оренду житла

Олександр Долженков
Олександр Долженков отримував компенсацію на оренду квартири у Києві, хоча мав власне житло

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала запобіжний захід колишньому народному депутату Олександру Долженкову, якого підозрюють у незаконному одержанні він держави понад 700 тис. грн компенсації. Суддя призначила суму компенсації меншою від тієї, на яку екснардеп нагрів державу.  

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Імені підозрюваного традиційно не називають, проте Інформатор вже висвітлював цю справу, то ж йдеться саме про Долженкова. 

"Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП та застосувала запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 696 440 грн до колишнього народного депутата, підозрюваного у незаконному одержанні понад 700 тис. грн компенсації за житло, тобто у вчиненні злочину", - інформує САП. 

У прокуратурі пояснюють, що суд частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора САП та скасував рішення ВАКС від 6 лютого - у ньому йшлося про закриття провадження і про застосування запобіжного заходу до депутата. Суд постановив застосувати запобіжний захід у вигляді застави. Якщо Долженкова визнають винним, йому загрожує від трьох до семи років ув'язнення з конфіскацією майна. 

Справа Долженкова

Від квітня 2015-го до грудня 2018 року нардеп незаконно одержував від Апарату Верховної Ради компенсацію за винайм житла, яку призначають за законом народним депутатам, що не мали власного житла у Києві. При цьому депутат приховав свою квартиру на Печерську. Відтак за майже два з половиною роки він незаконно отримав понад 700 тисяч компенсації. 

У березні 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала повідомлення про підозру. Депутат відмовився від одержання цих виплат лише після виходу журналістського розслідування програми "Схеми". 

Нагадаємо, 18 січня 2018 року Долженков (представник "Опозиційного блоку") був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". А 16 січня 2014 року він голосував за диктаторські закони Януковича, коли у Києві тривала Революція Гідності на Майдані. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці передати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube