Обрання запобіжного заходу Пашинському: САП просить арешт із заставою у 300 мільйонів, ВАКС оголосив перерву в засіданні

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить для Сергія Пашинського арешт із заставою майже 300 млн грн у справі нафтопродуктів Курченка

Екснардеп Сергій Пашинський
Йдеться про справу 10-річної давності

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) просять заарештувавати колишнього нардепа Сергія Пашинського з можливістю внесення застави у розмірі 300 млн грн. Його підозрюють у незаконному заволодінні нафтопродуктами на майже мільярд гривень. ВАКС продовжить засідання щодо обрання запобіжного заходу Пашинському 23 лютого. 

Про деталі процесу повідомив представник сторони обвинувачення під час засідання у Вищому антикорупційному суді, пише агентство Укрінформ у середу, 21 лютого.

Як зазначили журналісти, прокурор сказав у залі суду, що сторона обвинувачення просить застосувати до Пашинського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів та призначити заставу у розмірі 99 075 прожиткових мінімумів (299 млн 999 тисяч 100 гривень - ред.). Він додав, що сторона обвинувачення "здійснила обґрунтоване повідомлення про підозру Пашинському".

Справа Пашинського: що відомо

Справа, що стосується Сергія Пашинського, стала об'єктом уваги протягом останніх днів. 12 лютого СБУ, НАБУ та САП оголосили про підозру колишньому народному депутату у справі про незаконне привласнення та продаж 97 тисяч тонн конфіскованих нафтопродуктів для потреб армії. Того ж дня, НАБУ опублікувало запис розмови Пашинського з бізнесменом Сергієм Тищенком, які обговорювали арешт рахунків компанії "Укройлпродукт" та нафтопродуктів. 13 лютого, ВАКС вирішив відправити Тищенка в СІЗО на два місяці з можливістю внесення застави в розмірі 363 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що справа стосується 2014 року, коли держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структурах, пов'язаних з бізнесменом Сергієм Курченком, близьким до експрезидента-втікача Віктора Януковича. СБУ повідомила, що за допомогою Пашинського ці нафтопродукти було передано для реалізації профільному держпідприємству для наповнення держбюджету. Після цього вони були продані за заниженими цінами групі компаній, власником яких був бізнес-партнер Пашинського.

Для створення ілюзії, що нафтопродукти були передані для потреб Міністерства оборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони отримало плату. Однак, за даними СБУ, лише 1,6% цих нафтопродуктів насправді були від Курченка, решта були закуплені в росії та Білорусі. У 2020 році суд вирішив конфіскувати нафтопродукти та кошти, отримані від їхньої реалізації, на користь держави. Однак слідство виявило, що весь обсяг нафтопродуктів та кошти були вже привласнені учасниками злочинної організації, і держбюджет зазнав збитків у розмірі не менше 967 мільйонів гривень.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи буде високосний 2024-й рік для українців переломним "роком карми", розповідає відома астрологиня Анна Карпєєва. Вона впевнена, що "карма" наслідує людину кожного дня і тому окремо так казати про конкретний рік навряд чи можна. Чого ж варто чекати про цей кризовий високосний рік - дивіться у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube