ВАКС заарештував подільника колишнього нардепа Пашинського Сергія Тищенка: йому призначили багатомільйонну заставу

Читать на русском

Зазначається, що підозрюваний у справі разом з Пашинським завдали збитків державі на 967 мільйони гривень

Читать на русском
ВАКС, Сергій Тищенко
Подільника Пашинського затримано

Зазначається, що підозрюваний у справі разом з Пашинським завдали збитків державі на 967 мільйони гривень

Вищий антикорупційний суд України виніс рішення про утримання під вартою бізнесмена Сергія Тищенка до 11 квітня. Також було встановлена застава у розмірі 363 млн грн. За даними НАБУ та САП, Тищенко є підозрюваним у співучасті з колишнім народним депутатом Сергієм Пашинським щодо заволодіння нафтопродуктами олігарха Сергія Курченка.

Про це повідомляє видання "Слово і Діло". Суддя Лариса Задорожна наголосила, що підозрюваний може внести заставу та звільнитись з СІЗО під певні обов'язки.

"Клопотання задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Сергія Тищенка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 11 квітня 2024 року включно. Взяти підозрюваного під варту в залі суду", – оголосила суддя.

За даними слідства, група "СЕПЕК" Курченка використовувала схему "обірваного транзиту" для ввезення нафтопродуктів в Україну. Вони зберігалися на кількох об'єктах, у тому числі й в Одеському НПЗ. Зазначається, що Тищенко, змовився з Пашинським та планував заволодіти цими продуктами. Він змінював порядок їх передачі з комерційних структур на державні підприємства. Прокурори заявили, що такі дії завдали державі збитків на суму понад 967 млн грн.

Схема працювала таким чином: відбувався продаж нафтопродуктів через підконтрольні Тищенку компанії за заниженою ціною, а кошти виводились через ланцюжок пов'язаних структур. Навіть банк, який використовували для операцій, був пов'язаний з родиною Тищенка і згодом його ліквідували. Прокурор САП Олександра Снєгірьов відзначив, що Тищенко спільно з іншими особами реалізував цю схему.

Оголошення про підозру Пашинському

Правоохоронці провели обшуки у помешканні ексдепутата Верховної Ради Сергія Пашинського. У результаті чого Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Служба безпеки України висунули звинувачення Пашинському, його бізнес-асоціату та чотирьом співучасникам у протиправному заволодінні нафтопродуктами. Їх дії спричинили державі збитків на суму близько одного мільярда гривень. За даними силовиків, підозрювані діяли з 2014 по 2018-й рік. Правоохоронці оформили звинувачення відповідно до статей 191 та 255 Кримінального кодексу України. Тепер підозрюваним загрожує покарання до 12 років позбавлення волі.

Інформацію про обшуки поширив сам колишній народний депутат України Сергій Пашинський. Він заявляв, що росіяни допомогли відкрити проти нього кримінальну справу у 2014 році.

Справа щодо передачі "пального Курченка", а насправді пального кремлівської "Роснєфті", державі. За часів мародерства Януковича цей олігарх наживися активами на сотні мільйонів доларів, зокрема майже 100 тисячами тонн нафтопродуктів, які у 2014-му році вдалося передати державним нафтовим операторам. Через свою агентуру росіяни тоді, 10 років тому, домоглися відкриття кримінального провадження №32014100070000038 від 08.05.2014. Саме на підставі цього 10-річного провадження в мене і проводяться обшуки", - заявив екснардеп.

Нагадаємо: тунель у "синій" лінії метро Києва постраждав через ріку Либідь, яка прорвалася через оправу - проте чи ця проблема є локальною для Деміївки, чи властива для Києва глобально - розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.