В НАБУ підтвердили, що оголосили підозру Сергію Пашинському: деталі справи

Підозра Сергію Пашинському пов'язана зі справою щодо "палива Курченка"

Пашинський
Пашинському та його п'ятьом поплічникам загрожує до 12 років тюрми

Правоохоронні органи офіційно підтвердили обшуки у колишнього нардепа Сергія Пашинського. НАБУ, САП та СБУ оголосили підозру Пашинському, його бізнес-партнеру й чотирьом їхнім спільникам за незаконне привласнення нафтопродуктів і нанесення державі майже 1 млрд грн збитків. Підозра була оголошена за статтями 191 та 255 Кримінального кодексу України, їм загрожує до 12 років тюрми.

Про це повідомляють у НАБУ та СБУ. Зазначається, що 12 лютого 2024 року відомства спільно викрили злочинну організацію, через діяльність якої впродовж 2014-2018 років держава зазнала збитків на суму 967 млн грн.

За даними слідства, у 2014 році суд наклав арешт на 97 тисяч тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. Вони належали структурам Сергія Курченка - олігарха часів Януковича, який утік з України до рф.

 

За допомогою політичного лобі колишнього народного депутата Пашинського ці нафтопродукти передали для реалізації профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата.

За вказівкою фігурантів справи посадовці цього держпідприємства сприяли продажу майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнес-партнер ексдепутата. Далі ці нафтопродукти продавали на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.

Обшуки у Пашинського
Обшуки у Пашинського

"Для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міністерства оборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Але МОУ отримало всього 1,6% із т. зв. "нафтопродуктів Курченка". Все решта - це були нафтопродукти закуплені у тієї ж групи компаній, яка, своєю чергою, закуповувала їх у рф та Білорусі. В той самий час фігуранти реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на Збройні сили", - йдеться в повідомленні СБУ.

Слідство переконане, що колишній нардеп Пашинський забезпечував політичне прикриття цих оборудок. Він використовував свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів.

У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів та коштів, отриманих від їх продажу. Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх реалізації кошти на той час вже привласнили учасники злочинної організації, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн грн.

Про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України наразі повідомили шістьом особам. Зокрема:

  • колишньому в.п. Глави Адміністрації Президента України, народному депутату України, керівнику одного з комітетів Верховної Ради України, співорганізатору злочинної організації Пашинському;
  • підприємцю, співорганізатору ЗО;
  • ексдиректору державного підприємства;
  • ексзаступнику директора державного підприємства;
  • менеджеру державного підприємства;
  • керівнику приватного товариства.

Обшуки у Пашинського

Зранку понеділка, 12 лютого, колишній нардеп Сергій Пашинський розповів, що до нього з обшуком завітали СБУ та НАБУ. Водночас ЗМІ повідомляли, що політику вручили підозру.

Сам Пашинський переконував, що інформація про підозру, яка поширилася в ЗМІ, є фейком. Він звернувся до слідчих з проханням не відволікати його, бо він є очільником Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України та координує наразі багато оборонних програм.

Влітку 2023 року американське видання New York Times повідомило, що компанія "Українська бронетехніка", пов’язана з Пашинським, нібито стала найбільшим приватним постачальником зброї для Сил оборони України на початку повномасштабної агресії рф у лютому 2022 року. В NYT тоді зазначали, що Пашинський очолює Українську асоціацію торгівлі зброєю, і за допомогою його компанії, Київ мав можливість отримати перші партії зброї для оборони країни, поки не надійшла допомога від західних партнерів. Продажі компанії Пашинського склали за 2022 рік рекордних понад 350 мільйонів доларів, порівняно з 2,8 мільйона доларів за рік до великої війни, зазначало видання.

Дізнавайтеся також: кріпосні зобов'язання для населення - це шлях до невдачі. Громадяни вже не бажають повертатися з Європи в Україну, втрачаючи віру в майбутнє. Андрій Золотарьов ділиться своїми враженнями від правок у законі про мобілізацію та розкриває, що нас чекає далі. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти сутність цих змін та їхній вплив на громадян.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube