Розкрадання 15 млн на їжі для прифронтових сіл: чиновниці Харківської ОДА повідомили про підозру

Читать на русском

Фігуранти справи підробили документи про зберігання гуманітарної допомоги, хоча за фактом її взагалі не було

Читать на русском
Керівник апарату Харківської обласної адміністрації
Белявцеву підозрюють у розкраданні 15,2 млн грн, виділених на гуманітарну допомогу для Харківської області

Фігуранти справи підробили документи про зберігання гуманітарної допомоги, хоча за фактом її взагалі не було

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру групі із чотирьох осіб, зокрема керівниці апарату Харківської обласної адміністрації. Йдеться про Вікторію Белявцеву. Їй закидають заволодіння 15,2 млн грн на закупівлі гуманітарних харчів.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ у Telegram. За версією слідства, у березні 2022 року керівниця апарату Харківської ОВА та директорка приватної фірми уклали тристоронній договір між Харківською ОВА, АТ "Укрзалізниця" та згаданим ТОВ на постачання курятини для безоплатної роздачі населенню в прифронтових областях та на деокупованих територіях.

Надалі чиновниця Харківської ОДА, діючи у змові з представниками ТОВ, сфальсифікувала документи, що підтверджують нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника. На підставі цих підроблених документів Укрзалізниця перевела на рахунки ТОВ понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили. Фігуранти фальсифікували документи про її зберігання на інших складах. Насправді ж за фактом її взагалі не було.

Усім чотирьом підозрюваним інкримінують ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 358 (підроблення документів) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває, перевіряють причетність інших осіб до вчинення зазначеного злочину.

Інші випадки розкрадання гуманітарної допомоги

У грудні Національне антикорупційне бюро взялося розслідувати кримінальне провадження щодо розподілу грошей на гуманітарну допомогу Міністерством соціальної політики у перші місяці повномасштабної війни. Йдеться про 164 млн грн, які отримали, сумнівні благодійні організації. Вони переказували гроші сумнівним постачальникам.

Впродовж дев'яти місяців 2023 року з 9 тисяч випадків перевезення гуманітарної допомоги, яка призначена для забезпечення військових частин, у понад 3 тисячах випадків виявили факт її ненадходження за місцем призначення. Таким чином, дві сотні військових частин залишилися без необхідних товарів. Митники скерували понад 387 повідомлень про порушення з ознаками злочину щодо переміщення гуманітарної допомоги. Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Києві підприємці розікрали гуманітарну допомогу на 1,3 млн гривень. 

"Це безвідповідально": яку саме позицію частини суспільства і політиків щодо проєкту закону про мобілізацію ставить під сумнів відомий політичний експерт Володимир Фесенко, і що він думає про сам проєкт.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.