Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Дмитро Лубінець заявив, що якщо в документі знову будуть суперечності з Конституцією України, він буде знову виступати категорично проти
Міністерство оборони консультується з уповноваженим Верховної Ради з прав людини, щоб вдосконалити новий проєкт закону про мобілізацію. Омбудсмен заявив, що у разі виникнення повторних суперечностей з Конституцією України, він знову буде виступати проти документа. Наразі є ряд категоричних заперечень, які вже передали авторам законопроєкту, щоб ті їх врахували.
Про це в ефірі телемарафону 25 січня розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. Він, зокрема, виступив проти мобілізації українців з інвалідністю III категорії.
"Я не бачив остаточної редакції (нового законопроєкту від уряду - ред.). Так, на відміну від попередньої редакції, зараз група, яка працює в Міноборони, звертається за експертною позицією уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Ми надали свої категоричні заперечення щодо мобілізації інвалідів - громадян з інвалідністю III категорії. Наскільки мені відомо, попередня була позиція, що вони готові це врахувати", - каже Лубінець.
Також омбудсмен категорично проти надання додаткових повноважень територіальним центрам комплектування. Він наголосив, що це військові підрозділи, і вони не мають права обмежувати права громадян України.
"Це якраз і є пряме порушення Конституції, про яке я казав. У нас є інші органи, які можуть впроваджувати подібні інструментарії для людей, які відмовляються від проходження військової служби. Але це точно не можуть робити ТЦК, військові. Якщо це буде враховано, моя позиція буде така, що я буду готовий підтримати запропоновану редакцію", - додав омбудсмен.
Лубінець наголосив, що Україні як державі для виживання новий законопроєкт про мобілізацію потрібен. Він уточнив, що якщо в ньому знову будуть суперечності з Конституцією України, він буде знову виступати категорично проти.
Наприкінці грудня 2023 року уряд вніс до Ради законопроєкт про мобілізацію. У ньому йшлося про зниження призовного віку до 25 років, електронні повістки та посилення заходів проти військовозобов'язаних, які ухиляються від служби в армії.
До законопроєкту одразу виникли серйозні зауваження, зокрема від омбудсмена Дмитра Лубінця. Він вказував на те, що кілька пунктів законопроєкту не відповідають Конституції України. Парламент повернув його на доопрацювання. Новий текст законопроєкту до Ради ще не вносили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.