Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Видача повісток в іноземних державах зараз виглядає нереальною задачею, зазначив спікер відомства Лазуткін
У Міноборони запевняють, що ТЦК та СП України не працюватимуть за кордоном. Водночас вручення повісток українським віськовозобовʼязаним громадянам в іноземних країнах зараз "виглядає нереальним". Для оновлення особистих даних, особи поза межами країни можуть скористатися електронним кабінетом.
Цей сервіс планується запустити вже у червні. Тож для оновлення даних чоловікам за кордоном не треба буде повертатися в Україну. Про це в ефірі "Радіо Свобода" розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
"ТЦК за кордоном працювати не будуть. Міністерство оборони не може коментувати ті чи інші дії Міністерства закордонних справ (мається на увазі заборону на видачу паспортів чоловікам від 18 до 60 років за кордоном). Це (вручення повісток за кордоном - ред.) виглядає доволі нереальним", - сказав Лазуткін.
На уточнювальне запитання, чи обовʼязково чоловікам за кордоном повертатися в Україну, щоб оновити свої дані протягом 60 днів, як це передбачено законом про мобілізацію, представник Міноборони відповів: "Обов’язково їхати в Україну не треба, але якщо людина хоче захищати Батьківщину, хоче долучитися до Сил оборони, то, ясна річ, що варто приїжджати в Україну". За його словами, для тих, хто за кордоном, буде можливість оновити військово-облікові дані "в консульських установах, а також через електронний кабінет", який мають запустити в червні.
Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня - у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації.
На тлі цього у паспортних сервісах України за кордоном утворились черги. Особи, які в них стоять, висловлюють обурення діями МЗС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.