У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Toloka TLK-150 є відносно невеликим безпілотником довжиною лише 2,5 метри
Україна стала відома тим, що знаходить нетрадиційні рішення для боротьби з російським флотом у Чорному морі. Прикладом є підводний безпілотник проєкту Brave 1 Toloka TLK-150. Він відносно невеликий. Його довжина становить лише 2,5 метри.
Про це пише Naval News. Безпілотник має подвійні двигуни, що підрулюють на невеликих крилоподібних стабілізаторах і великий кіль. Пристрій отримав високу маневреність.
Камера безпілотника може використовуватися як перископ для місій зі збору розвідувальних даних поблизу ворожого берега. Також камера може допомогти підводному дрону наводитися під час атаки. Toloka TLK-150 є значно меншим за попередні українські морські безпілотники. Ймовірно, він має набагато менший радіус дії та меншу швидкість, однак компенсує це тим, що він більш непомітний і живучий. Крім TLK-150 Україна має проєкти більш масштабних моделей цієї серії — TLK-400 та TLK-1 000.
Довжина TLK-400 становить 4-6 метрів. Він також має корпус набагато більший діаметр, що передбачає більшу дальність польоту та більше корисного навантаження. Ще більші габарити має TLK-1 000 — до 12 метрів у довжину і відразу чотири двигуни в наявності. Наразі невідомо, чи готові вже моделі TLK-400 і TLK-1 000 до серійного випуску, чи досі знаходяться в процесі розробки.
Нещодавно Україна закупила в декількох країнах підводні безпілотники. Також 6 морських дронів передала Великобританія. Наша країна вже досягла значного стратегічного успіху, виштовхнувши російський флот, який спочатку домінував у північній частині Чорного моря, до оборонної позиції. Загроза протикорабельних ракет, подібних до тих, що потопили крейсер "Москва", відкинула російський флот якомога далі. Однак росіяни все ще можуть працювати там, щоб запускати ракети або підтримувати наземні операції у разі потреби.
У листопаді 2022 року на фандрейзинговій платформі United24 відкрили збір коштів на перший у світі український флот морських дронів. Як наголошував президент України Володимир Зеленський, це необхідно для захисту акваторії наших морів і мирних міст від російських ракет, які запускають із кораблів. Морські дрони також допоможуть розблокувати коридор для цивільних суден, які везуть зерно для всього світу.
Нагадаємо, під Одесою вибухнула морська міна. Крім того, через "бавовну" у Джанкої окупанти не можуть спорядити кораблі "Калібрами".
Також Інформатор писав, чому Чорноморський флот рф опинився "у пастці".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.