Новий канцлер ФРН обмежує публічне розголошення про допомогу ЗСУ - список озброєнь більше не оновлюється, щоб не давати Росії переваги. Це повернення до тактики перших місяців війни
У Берліні вирішили кардинально змінити підхід до публічної комунікації про військову допомогу Україні. Уряд нового канцлера Фрідріха Мерца значно обмежить розголошення інформації про подальші поставки озброєння. Посилаючись на джерела в уряді, журналісти зазначають: відтепер інформація про номенклатуру та обсяги поставок зброї більше не буде регулярно з’являтись у відкритому доступі.
За даними видання Spiegel, Tagesspiegel та інформагентство dpa, це рішення пояснюють необхідністю не розкривати планів перед ворогом і зменшити можливості Росії адаптувати свою стратегію у війні проти України. Такий крок називають частиною "тактики ведення війни".
З великою ймовірністю, це означає, що на офіційному урядовому сайті більше не публікуватимуть докладний список наданих Україні систем озброєння - востаннє його оновлювали 6 травня, у день формування нового складу федерального уряду.
Таким чином, уряд Мерца повертається до підходу перших місяців повномасштабної агресії, коли Німеччина кілька місяців поспіль утримувалась від розкриття деталей військової допомоги. Нагадаємо, лише влітку 2022 року, після тиску з боку суспільства, попередній кабінет вирішив зробити ці дані публічними.
За офіційними оцінками, Німеччина вже надала або зобов’язалась надати військову допомогу Україні на суму близько 28 мільярдів євро. Це відбувається на тлі зростаючого міжнародного тиску на Росію з вимогою безумовного припинення вогню. Лідери США, Великої Британії, Франції та інших країн коаліції рішучих заявили, що перемир’я з 12 травня має тривати щонайменше 30 днів - без жодних додаткових вимог від Кремля.
Канцлер Фрідріх Мерц підтвердив готовність Німеччини долучитися до дипломатичних зусиль і нагадав про політичну та фінансову підтримку України:
"Німеччина продовжуватиме фінансово підтримувати вас. Ми хочемо далі допомагати Україні у переговорних процесах щодо досягнення припинення вогню, миру - це, власне, два боки однієї медалі", - заявив він.
Втім, питання подальших поставок зброї, зокрема далекобійних ракет Taurus, залишається чутливим. Борис Пісторіус, який зберіг за собою посаду міністра оборони в новому уряді, уникає однозначної позиції щодо передачі цих систем. Хоча він загалом підтримує військову допомогу Україні, Taurus - предмет окремої внутрішньополітичної дискусії. Частина СДПН, зокрема прихильники ексканцлера Олафа Шольца, виступають проти цього.
Ситуація ускладнюється ще й тим, що в березні Берлін визнав: ресурси для надання зброї зі складів Бундесверу фактично вичерпані. На цьому тлі рішення скоротити обсяги публічної інформації виглядає як спроба зберегти оперативну гнучкість у непростих політичних і безпекових умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.