Залишиться лише Пісторіус: новий уряд Німеччини майже сформовано, є погані новини для українців

У Бундестазі нової правлячої коаліції буде 328 депутатських мандатів із 630

Німеччина
У Німеччині погодили урядову коаліцію. Фото: Getty Images

У Німеччині оголосили оголосили про укладення коаліційної угоди в уряді. Вона складатиметься з блоку Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) та соціал-демократів (СДПН). Сторони домовилися створити експертну комісію з модернізації боргового гальма та знижувати податок на 1% на рік протягом п'яти років, починаючи з 2028-го.

Їхня угода складається зі 144 сторінок. Про це повідомляє Tagesschau.

Крім того, партії домовилися про скасування можливості набуття громадянства ФРН за три роки. Також запровадять добровільну військову службу і скоротять бюджетні видатки - зокрема, добровільне фінансування міжнародних організацій.

В угоді говорять і про проблему нелегальної міграції. Так, на два роки зупинять возз'єднання сімей, припинять програми добровільного прийому біженців, а також розширять список безпечних країн для депортації. Водночас посидять контроль на кордонах Німеччини.

У Бундестазі нової правлячої коаліції буде 328 депутатських мандатів із 630. Крім того, голова ХДС Фрідріх Мерц має стати канцлером ФРН вже 7 травня замість Олафа Шольца. Він зазначив, що переговори велися під тиском через глобальну політичну ситуацію. Також за домовленостями міністром оборони Німеччини залишиться Борис Пісторіус. 

Погана новина для українців полягає в тому, що громадянство ФРН можна буде отримати тепер лише через п'ять років прожвання. Зараз можна за три роки - і це важливо для українців, які живуть 2-3 роки в Німеччині, якщо, припустимо, перебралися туди в 2022-23 році. 

Крім того, Німеччина буцімто заявила, що через економію коштів вийде з усіх програм допомоги біженцям. Це трансляюють телеграм-канали. Але йдеться про програми допомоги ООН, тож на українців не розповсюджується.

Дострокові вибори у Бундестаг

У Німеччині 23 лютого відбулися дострокові парламентські вибори. Голосування призначили після того, як Бундестаг виніс вотум недовіри канцлеру Олафу Шольцу. Напередодні цього у країні розпалася панівна коаліція "світлофор" через розбіжності щодо бюджету. Уряд пішов у відставку на пів року раніше запланованого терміну. Спершу вибори мали відбутися у вересні 2025 року, але згодом їх вирішили прискорити.

У виборах взяли участь сім серйозних партій та 22 дрібні політичні сили. Партія, яка набрала найбільше голосів, зможе висунути кандидата на посаду федерального канцлера (зазвичай це голова партії), якого потім затвердить президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Партії, які пройшли до Бундестагу, мають створити керівну коаліцію, яка зазвичай складається з двох або трьох партій.

Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних союзів (ХДС/ХСС) здобув перемогу на дострокових парламентських виборах у Німеччині. Лідером блоку є Фрідріх Мерц. Партія набрала 28,5% голосів.

На другому місці після ХДС/ХСС - "Альтернатива для Німеччини", яка отримала 20,8%. Третя позиція з результатом 16,4% голосів виборців - у Соціал-демократичної партії Німеччини канцлера Олафа Шольца.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube