Німеччина таємно фінансує альтернативу Starlink для України: очікується збільшення терміналів

Німеччина підтримує Україну фінансуванням доступу до супутникового інтернету через французьку компанію Eutelsat, яка поступово збільшить кількість терміналів на 5-10 тисяч

Eutelsat
Французька Eutelsat має стати альтернативою для Starlink Ілона Маска. Фото: Getty Images

Німеччина надає Україні підтримку у вигляді доступу до супутникового інтернету, що надається французькою компанією Eutelsat як альтернативу системі Starlink. Про це повідомила генеральний директор Eutelsat Єва Бернеке. За її словами, проект, що фінансується урядом Німеччини, передбачає збільшення кількості терміналів Eutelsat в Україні до 5-10 тисяч протягом найближчих тижнів.

Водночас кількість терміналів Starlink в Україні значно більша - 50 000. Однак Eutelsat поступово нарощує свої потужності, пише Reuters.

Гендиректор Eutelsat уточнила, що ця система супутникового зв'язку використовує більш дешеві термінали і може стати корисною для споживачів як резервний варіант. Однак, з огляду на меншу кількість супутників у Eutelsat, її мережа має обмежену пропускну здатність у порівнянні з більш потужною системою Starlink, яка налічує понад 7 тисяч супутників.

На тлі цього, переговори щодо альтернативних варіантів резервного інтернету для України посилилися, оскільки чутки про можливу блокаду терміналів Starlink з боку США, які нібито мали на меті змусити Україну підписати угоду про видобуток корисних копалин, викликали занепокоєння. Тим часом Польща вже забезпечила Україні понад 50 тисяч терміналів Starlink.

Можливі наслідки відключення Starlink для України

Частина терміналів Starlink для України фінансується США, значну частину витрат на їх забезпечення бере на себе Європа. Наприклад, Польща покриває близько 50% вартості українських терміналів і вже пообіцяла продовжити це фінансування. 3 квітня Україна отримала чергову партію супутникових терміналів Starlink Enterprise від Польщі. Це 5 тисяч пристроїв, які зміцнять комунікаційні можливості на передовій та в стратегічно важливих секторах. Ці системи допоможуть забезпечити стабільний інтернет у звільнених районах, підтримувати роботу лікарень, навчальних закладів, соціальних служб і енергетичних компаній.

Загалом, чотири оператори супутникового зв'язку ведуть переговори про резервну підтримку України. Це на той випадок, якщо Ілон Маск відключить широкосмуговий інтернет. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube