В США готуються до рекордних протестів проти політики Трампа та Маска

Понад 1200 акцій протесту відбудуться 5 квітня по всій території Сполучених Штатів і за їхніми межами. Організатори звинувачують Дональда Трампа та Ілона Маска у згортанні демократії, скороченні соціальних програм та масштабних кадрових чистках

Дональд Трамп та Ілон Маск
У США звинувачують Трампа і Маска у наступі на демократію. Фото: Getty Images

На території Сполучених Штатів мають відбутися близько 1200 масових акцій протесту, спрямованих проти політичного курсу президента Дональда Трампа та голови Департаменту ефективності уряду Ілона Маска. Організатори очікують, що це стане наймасовішою демонстрацією з моменту формування нової адміністрації. Протестні заходи проводитимуться під гаслом "Руки геть!" і стануть формою громадянського спротиву проти різких змін у зовнішній та внутрішній політиці країни.

Як зазначає агентство Reuters, на сайті ініціативи повідомляється, що участь підтвердили понад 150 активістських спільнот. Протести охоплять усі 50 американських штатів, а також відбудуться за межами США - зокрема у Великій Британії, Канаді, Франції, Німеччині, Португалії та Мексиці. Один з найбільших мітингів заплановано у Вашингтоні, в районі National Mall.

"Цей мітинг - чіткий сигнал Ілону Маску, Дональду Трампу, а також республіканським політикам: ми не дозволимо втручатися в основи демократії, у життя наших громад, у нашу освіту та безпеку", - заявив Езра Левін, один із співзасновників руху Indivisible, який є співорганізатором протестів.

Серед учасників - великі профспілки, правозахисні об’єднання ЛГБТК-спільноти Human Rights Campaign, а також екологічна організація Greenpeace.

Протести у Бостоні
Протести у Бостоні

Передумови протестів: соціальна політика та кадрові чистки

Протестні настрої посилилися після резонансних висловлювань Ілона Маска, який розкритикував програму соціального забезпечення у США, назвавши її "найбільшою аферою" та закликав до її ліквідації. Ці заяви суперечать обіцянкам Трампа не чіпати соціальний сектор, що викликало занепокоєння навіть серед деяких республіканців.

Крім того, глава Пентагону Піт Гегсет підписав документ про масове скорочення цивільного персоналу - близько 76 тисяч посад. Водночас розглядається варіант дострокового виходу на пенсію для частини працівників. Додатково ситуацію загострили кадрові перестановки в Агентстві національної безпеки, де директор Тімоті Хог був усунутий після доповіді конспірологині Лори Лумер, яка особисто зустрічалася з Трампом.

Протести, що охоплюють і міста за межами США, зокрема Париж, Берлін і Торонто, свідчать про те, що невдоволення політичним курсом адміністрації набуває міжнародного резонансу. З лютого в США протестувальники по всій країні виходять на вулиці, щоб висловити своє обурення політикою Трампа та Маска. Вони вигукуючи гасло "Ні королям", протестують проти урядових ініціатив та скорочення витрат, які, на їхню думку, сприяють нерівності в суспільстві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube