Холодова кропив'янка – це реакція шкіри на подразники, якими зокрема є погодні умови
В зимову пору алергіки страждають не менше, ніж влітку. Адже сильний мороз і вітер здатні викликати таку неприємність, як холодова алергія. Інформатор розповість, що це таке, та як із цим боротись.
Ви повернулись з прогулянки на морозі й сильному вітрі й через деякий час помітили, що шкіра покрилась нерівномірними червоними плямами, які сверблять та лущаться, а звичайний зволожуючий крем не допомагає зменшити проблему та заспокоїти шкіру. Так, це воно!
А отже, холодова алергія проявляється не одразу, а через певний час після перебування на холоді й довго не минає. У той час як із лущенням легко впораються звичайні зволожувальні креми.
Найчастіше на холодову алергію страждають діти, та в дорослих вона теж трапляється. До групи ризику потрапляють ті, хто має спадкову схильність чи страждає на інші види алергії.
Симптоми алергії на холод вможуть виглядати наступним чином:
Окрім сухості (ксерозу), холодова алергія здатна викликати на шкірі:
Щоб убезпечити себе від холодової алергії, слід:
Холодне повітря і різкий зимовий вітер виводять зі шкіри вологу. Внаслідок цього вона стає сухою і може свербіти. Симптоми сухості варіюються від легких до тяжких залежно від гостроти реакції організму та чутливості шкіри. Полегшити їх прояв можна за допомогою зволожувальних кремів, проте вибирати оптимальний засіб потрібно після консультації з лікарем.
Алергія на холод – це реакція шкіри, яка виникає під дією низьких температур та високої вологості (мокрого снігу) й вітру. Шкіра червоніє, іноді лущиться та покривається висипом, схожим на кропивницю або нерівномірними червоними плямами. Вважається розладом.
Втім, важливо відрізняти обвітрювання від холодової алергії. Якщо в першому випадку відігрів шкіри та її зволоження зменшує почервоніння, то у випадку з алергію все набагато складніше. Плями подразнення на шкірі лишаються навіть після того, як дія подразника зменшується чи навіть припиняється. А позбутися дерматитних висипів не вдасться надто швидко.
Часто можна почути думку, що холодовий дерматит не є алергією в її типовому прояві. Проте останні дослідження показали, що організм реагує на мороз так само, як і на інші алергени, підвищеним виробленням гістаміну. Саме він і спричиняє появу симптомів алергії.
Помилково вважається, що холодова кропив’янка виникає виключно взимку за низької температури повітря. Проте насправді цей стан може бути спричинений також купанням у холодній воді, вживанням холодних напоїв чи перебуванням у кондиціонованій кімнаті. Правда, в останньому випадку йдеться, скоріше, про промислові приміщення, адже для появи реакції температура навколишнього середовища зазвичай має опуститися щонайменше до 4°С.
Холодова алергія лікується, як і будь-яка інша – антигістамінними препаратами. Алерголог може призначити тест на на такі маркери, як еозинофіли та імуноглобулін Е. Якщо алергія проходить у легкій формі, ці показники можуть зовсім не змінитися.
Запущена форма холодової алергії може викликати сильну кропивницю та навіть бронхіальну астму. Однак алергія на холод, як правило, рідко перетікає у серйозне захворювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.