"Невідомо, скільки людей можуть загинути без порятунку": Зеленський закликав світ відреагувати на підрив Каховської ГЕС

Світ має сконцентруватись на ліквідації наслідків катастрофи та не допустити подальшу руйнівну активність окупантів, наголосив Зеленський

Затоплення
Зеленський закликав світ об'єднатись для порятунку людей. Фото: телеграм-канал президента України

Наразі неможливо встановити достеменно — скільки людей на окупованій тимчасово території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги.

Про це президент Володимир Зеленський заявив під час вечірнього звернення до українців. Він заявив, що необхідна швидка реакція світу на те, що відбувається.

"Наші військові та спецслужби настільки, наскільки це можливо, попри обстріли – рятують людей. Але потрібні масштабні зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації – такі, як Міжнародний Червоний Хрест, – негайно долучилися до рятувальної операції та допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людини там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи – значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна. Усі відповідні звернення України, нашого уряду – є", - заявив він.

Також він наголосив, що світ має сконцентруватись на ліквідації наслідків катастрофи та не допустити подальшу руйнівну активність окупантів.

Які загрози Україні та світу несе підрив Каховської ГЕС

Біологічна загроза. На ній наголошують медики. Зокрема інфекціоністи кажуть, що підтоплення скотомогильників може призвести до спалаху сибірки, а підтоплення каналізацій — до розпліднення кишкових хвороб. За словами доктора Комаровського, через те що Дніпро впадає в Чорне море, наслідки можуть відчути жителі Одеси та сусідніх країн — Болгарії та Румунії.

Радіаційна загроза. У МАГАТЕ фіксують падіння рівня води в охолоджувачах Запорізької АЕС через підрив дамби на 5-7 сантиметрів за годину. Води в охолоджувачах має вистачити на місяць. Втім, голова Офісу президент Андрій Єрмак заявив, що підрив Каховської ГЕС може розбалансувати систему охолодження Запорізької АЕС. Якщо це станеться, то можна говорити про ядерну катастрофу не лише для України, а й всього світу. Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк заявив, що ситуація може вийти з під контролю будь-який момент. Тому жителям прилеглого Енергодара краще залишити місто.

Екологічна загроза. На Дніпропетровщині через зниження рівня води масово гине риба. Екологи зазначають, що масовий мор риби через несприятливі умови, створені обстрілами ЗС РФ, може призвести до зриву нересту навесні тієї риби, яка виживе. Чорне море тепер може бути забруднене токсичним мулом внаслідок теракту. Також у Мінагрополітиці розповіли, що вже наступного року поля на півні України можуть перетворитися на пустелі.

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що Зеленський розкритикував Червоний Хрест та ООН за неналежну увагу до ситуації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube